GÜNDEM

Araç sahiplerine İNDİRİM müjdesi! Brent petrol fiyatları çakıldı, benzin ve motorine indirim gelecek! Depoları doldurmak için acele etmeyin

Araç sahiplerine güzel haber. Brent petrol fiyatları resmen dibe çakıldı. Benzin ve morotine kallavi indirim geliyor! Depoyu fullemek için acele etmeyin, indirimi bekleyin.

Enflasyon rakamları tüm dünyada yükselmeye devam ederken Merkez bankaları peş peşe faiz artışı kararlarını açıkladı. Merkez bankalarının aldığı faiz artırma kararı sonrasında ise brent Petrol resmen dibe vurdu. Rusya Ukrayna Savaşı öncesi seviyesine dönem brent petrolün varil Fiyatı şu anda 87 dolara kadar geriledi. Brent Petrol de yaşanan bu düşüş araç sahiplerinin yüzünü güldürecek. Çünkü gerileme ile birlikte benzin ve motorin fiyatlarında indirim beklentisi oluştu.

Araç sahiplerini güldürecek Haber geldi. Tüm dünyada enflasyon verilerinin yüksek çıkması nedeniyle Merkez bankaları peş peşe faiz artışı kararı aldı. Merkez bankalarının aldığı kararların ardından brent petrolün varil fiyatı ise neredeyse bir yıl önceki seviyesinde döndü. Bugün brent petrolün varil fiyatının da yüzde üç gerileme yaşandı. 4 haftada düşüşüne devam eden brent petrol fiyatları neredeyse Rusya Ukrayna Savaşı öncesi seviyesine düştü. Mart ayında 130 dolar aya kadar yükselen brent Petrol bugün 87.4 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Brent petrolün bu düşüşü ile birlikte benzin ve motorin fiyatlarına da indirim bekleniyor.

PETROL FİYATLARI RESMEN DİBE ÇAKILDI

Brent petrol fiyatları 87.4 dolar seviyelerine gerilerken ABD petrolün varil fiyatında da düşüş eğilimi devam ediyor. Pata Texas petrolün varil fiyatı bugün 80.30 5 Dolar civarında işlem gördü. Akaryakıt sektörü kaynaklarına göre birkaç gün içinde benzin ve motorin fiyatlarına indirim gelebilir. Ancak sektör kaynakları bugün ve yarın için benzin ve motorin fiyatlarında indirim beklenmediğini duyurdu. İndirim haberinin hafta başından itibaren gelebileceği düşünülüyor.

PETROLÜN FİYATI NEDEN DÜŞÜYOR?

Araç sahipleri tarafından merak edilen Diyar bir detay ise petrol fiyatı neden düşüyor sorusunun yanıtı oldu. Özellikle Merkez bankalarının aldığı faiz yazdıklarımı kararları Petrol fiyatlarının düşüşüne yol açıyor. Çünkü faiz artırımı ile birlikte ekonomik ve tansiyonu endişeleri artıyor. Doların değerinin artması ile birlikte Brent Petrol fiyatlarında düşüş yaşanıyor.

23 EYLÜL 2022 GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Peki, 23 Eylül 2022 güncel benzin motorin ve LPG fiyatları ne kadar? İşte bugün güncel benzin ve motorin fiyatları;

İstanbul güncel akaryakıt fiyatları listesi 23 eylül 2022

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 19.23 TL

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 23.06 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 10,73 TL

İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 19.22 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 23.03 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 10,98 TL

Ankara benzin ve motorin fiyatları

Ankara’da benzin litre fiyatı 19.34 TL

Ankara’da motorin litre fiyatı 23.15 TL

Ankara’da LPG litre fiyatı 11 TL

İzmir akaryakıt fiyatları

İzmir’de benzin litre fiyatı 19.34 TL

İzmir’de motorin litre fiyatı 23.21 TL

İzmir’de LPG litre fiyatı 10,73 TL

Başa dön tuşu