GÜNDEM

Araç sahiplerine kötü haber! Brent petrol bir günde 83 TL birden yükseldi, benzin ve motorine kallavi zam yolda

Akaryakıt fiyatlarından kötü haber geldi. Brent petrol fiyatı bir günde 83 TL birden yükseldi. Benzin ve motorine zam gelecek.

Brent Petrol fiyatlarından araç sahiplerine kötü haber geldi. FED’in faiz kararı Piyasalar tarafından beklenirken brent Petrol de Yükseliş sürüyor. Dün günü 92 dolar seviyelerinde kapatan brent Petrol bugün ise 96,5 dolara yükseldi. Yani brent petrol fiyatı bir günde 83 lira birden arttı. Brent petrol de yaşanan bu artışın ardından benzin ve motorin fiyatlarına kallavi zam beklentisi oluştu.

FED faiz kararı Piyasalar tarafından merakla beklenirken brent petrol fiyatları artmaya başladı. Yarın akşam 21’de açıklanacak faiz kararı sonrasında artışa geçmesi beklenen brent Petrol bugünden Yükseliş trendine girdi. Dün günü 92 dolar seviyelerinde kapatan brent Petrol bugün ise 96,5 dolara kadar yükseldi. Brent Petrol fiyatlarında yaşanan Bu artist sonrasında benzin ve motorin fiyatlarına da zam beklentisi oluştu. Üstelik Yarın akşam açıklanacak FED faiz kararı sonrasında brent Petrol fiyatlarının daha da yükselmesi bekleniyor. Yani benzin ve motorine kallavi zam kapıda.

BİR ANDA 96 DOLARIN ÜSTÜNE ÇIKACAK

Brent petrol fiyatları dün günü 92 dolar seviyelerinden kapatmıştı. Ancak bugün ABD ham petrolü önce %3 değer kaybetti ardından 87 doların üzerine yükseldi. Brent petrol fiyatları ise 96,50 dolar seviyelerine kadar çıktı. Brent Petroldeki artış Türk Lirası ile 83 lira oldu.

FED FAİZ KARARI BEKLENİYOR

Bir yandan brent petrol fiyatlarında yaşanan bu artış takip edilirken bir yandan da FED faiz kararı bekleniyor. Çarşamba günü açıklanacak olan FED faiz kararı saat 21’de duyurulacak. Piyasalar bu kararla birlikte yeniden hareketlenecek. Özellikle Haziran ayından bu yana faiz kararında Şahin tutum içerisinde olan FED’in yine faiz artırımı yapması bekleniyor. Bu durumda brent petrol fiyatlarında daha yüksek bir artış görülebilir.

BENZİN VE MOTORİNE ZAM BEKLENTİSİ

Diğer yandan brent petrol fiyatlarında ve dolar kurunda yaşanan hareketlilik sebebiyle benzin ve motorine de zam beklentisi oluştu. Motorin son olarak indirim haberiyle gündeme gelmişti. Benzin fiyatlarına ise geçtiğimiz gün 71 kuruş zam yapılmıştı.

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre zam haberi için piyasalar bir iki gün daha takip edilecek.

Başa dön tuşu