GÜNDEM

Araç sahiplerine zil takıp oynatacak son dakika akaryakıt indirimi müjdesi: Benzin, motorin, LPG 4 TL birden…

Brent petrol geri gitmeye devam ediyor. Brent petrol fiyatlarındaki düşüşle birlikte bu benzin ve motorin için indirim haberleri de peş peşe gelmeye devam ediyor. Şu anda gerilemesi süren brent petrol sonrası yeni bir indirim daha beklenirken son olarak motorinin litre fiyatına 1 TL’nin üstünde benzinin litre fiyatına ise 2 TL’nin üstünde indirim uygulandı. Peki, yapılan indirimden sonrası 8 Ağustos 2022 güncel benzin fiyatları ne kadar oldu? 8 Ağustos bugün motorin fiyatları ne kadar?

Araç sahiplerine zil takıp oynatacak son dakika akaryakıt indirimi müjdesi: Benzin, motorin, LPG 4 TL birden. Akaryakıt fiyatları bildiğiniz üzere biraz petrol fiyatları ve döviz kurunda yaşanan dalgalanma ile birlikte değişebiliyor. Brent petrol, uzun bir aradan sonra geçtiğimiz cuma günü 94 Doların altına kadar geriledi. Brent petrolde yaşanan düşüş sonrasında Türkiye’de akaryakıt fiyatlarında da indirim müjdesi geldi. Türkiye’de benzin ve motorinin litre fiyatına cumartesi günü büyük indirim uygulandı. Ancak brent petrol geri gitmeye devam ediyor ve araç sahiplerinde yeni bir indirim beklentisi daha oluşmuş durumda.

Peki, benzin ve motorine uygulanan büyük indirim sonrasında 8 Ağustos 2022 güncel akaryakıt fiyatları nasıl oldu? Bugün benzin ve motorinin litre fiyatı ne kadar? Benzin ve motorine tekrar indirim gelecek mi?

arac sahiplerine zil takip oynatacak son dakika akaryakit indirimi mujdesi benzin motorin lpg 4 tl birden 3

BENZİN VE MOTORİNE BÜYÜK İNDİRİM UYGULANDI

Akaryakıt fiyatlarında son indirimler temmuz ayında yapılmıştı. Döviz kurunun artışı sonrası araç sahiplerinin yeniden zam geleceği korkusu ile gözü biraz korkmuştu ancak müjdeli haber geldi. Her ne kadar dolar TL’ye kuru yükselmeye devam etse de bir an petrolde yaşanan düşüşle birlikte akaryakıt fiyatlarında da indirim uygulandı. Geçtiğimiz cumartesi günü pompa fiyatlarında da yansıyan indirim benzinin litresinde 1 TL’den fazla motorinin litre fiyatında ise 2 TL’den fazla oldu. Akaryakıt fiyatlarında dünyanın yakından takip ettiği bir an petrolde düşüş hala devam ediyor.

BENZİN VE MOTORİNE YENİ İNDİRİM GELECEK Mİ?

Birant petrolün varil fiyatında gerileme devam ederken araç sahipleri ise benzin ve motorinde yeni indirim var mı sorusunun yanıtını merak ediyor. Sektör kaynakları benzin ve motorinin indirim için piyasaları biraz daha takip edeceğini söylüyor. Eğer birkaç gün daha brent petrolün varil fiyatındaki düşüş sürerse akaryakıt fiyatlarında yeniden bir indirim söz konusu olabilir.

arac sahiplerine zil takip oynatacak son dakika akaryakit indirimi mujdesi benzin motorin lpg 4 tl birden 4

9 AĞUSTOS 2022 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul Anadolu yakasında 9 Ağustos 2022 pazar Salı günü 1 litre benzin fiyatı 20.04 TL, 1 litre motorin fiyatı 23.41 TL ve LPG‘nin litre fiyatı ise 11.10 TL oldu.

9 Ağustos 2022 Salı Ankara’da benzinin litre fiyatı 20.16 TL, motorinin litre fiyatı 23.5 TL ve LPG‘nin litre fiyatı ise 11,37 TL oldu.

9 Ağustos 2022 İzmir’de benzinin litre fiyatı 20.14 TL, motorinin litre fiyatı 23.51 TL ve LPG fiyatı ise 11,04 TL oldu.

Başa dön tuşu