Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 00:30
 
Artık kazananları tebrik etme zamanı
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin olarak, "Artık kazananları, kimler kazandıysa tebrik etme zamanı" diye konuştu.
GÜNDEM Haberi
Artık kazananları tebrik etme zamanı

Feyzioğlu, Uşak Barosu Başkanı Avukat Kazım Kargı'nın cenaze törenine katıldıktan sonra kişisel Facebook hesabından seçim sonuçlarını şöyle değerlendirdi:

"Seçim sonuçları ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Seçimlerle ilgili şunu söylemek istiyorum. Bitti. Şimdi itirazlar olacak. İtirazlarda da siyasi partiler üzerlerine düşeni yapacaklar. 

Artık kazananları tebrik etme zamanı

Sandık demokrasinin şartıdır, vazgeçilmezidir. Ben kazanan, kazanamayan ama yarışan tüm adayları kutluyorum. En büyük kutlamayı da vatandaşlık görevini yapıp sandığa giden seçmenlere yapıyorum. Artık kazananları, kimler kazandıysa tebrik etme zamanı. 

Sonuçta Türk demokrasisi kazanmıştır 

Seçim sürecinde, sandığı itibarsızlaştırmaya yönelik özellikle sosyal medyadaki söylemleri eleştirmiştik. Demiştik ki; kanunumuz seçimde sandık güvenliğini sağlama görevini öncelikle siyasi partilere veriyor. Seçime katılan her siyasi parti seçmen listelerini denetler, itirazlarını zamanında yapar, seçim günü tutanakları düzgün tutar ve toplarsa vatandaşın verdiği oylar korunur. Bu görevini yerine getiren, vatandaşın oyuna kendi namusu gibi sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Sonuçta Türk demokrasisi kazanmıştır.

Türkiye'de demokrasinin mayası tutmuştur

Türkiye'de demokrasinin mayası tutmuştur, Cumhuriyet tutmuştur. Türk insanı demokrasiye bağlıdır ve sağduyusunu her zaman gösterir. Yarışan herkesi kazansın ya da kazanmasın tebrik ediyorum. Kazananların da bu defa bu yarışta kaybedenler tarafından tebrik edilmesinde büyük fayda görüyorum. Tebrik etmek de büyüklüktür, kazandın bravo demek de büyüklüktür. Kaybedenin kaybettim demesi, kazananın da zaferini olgunluk içinde kutlaması Türkiye'nin ihtiyacıdır. Önemli olan budur. Seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Artık, kazananları, tebrik, etme, zamanı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı