GÜNDEM

Asgari ücret zammı bombası patladı! Açıklama hafta sonu geldi! Rakamı duyan çalışanlar bayram edecek

Yeni asgari ücret için sevinçten havalara uçuracak tahmin. Bu defa ünlü ekonomist açıkladı. Çalışanlar bu rakamı duyunca düğün bayram edecek.

Asgari ücret zammı bombası patladı! Açıklama hafta sonu geldi! Rakamı duyan çalışanlar bayram edecek. Asgari ücret zammı bombası patladı! Açıklama hafta sonu geldi! Rakamı duyan çalışanlar bayram edecek. Ünlü Ekonomist Selçuk geçer dolar kuruna ilişkiyi yorumları ile sık sık Gündem oluyor. Ancak bu defa ezber bozan bir tahminde bulundu. Selçuk geçer in gündeminde bu defa asgari ücret zammı var. Üstelik öyle bir tahmin yaptı ki haberi okuyan çalışanlar sevinçten resmen havalara uçacak. Peki, yeni asgari ücret ne kadar olacak? 2023 asgari ücret zammı kaç TL olacak?

Dolar kurunu ilişkin yaptığı yorumlarla sık sık gündeme oturan ünlü Ekonomist Selçuk geçer, bu defa da asgari ücretle ilgili tahminlerini açıkladı. Selçuk Geçer’in bu açıklamaları çok konuşulacak. Çünkü asgari ücret zammı ile ilgili bu rakam ilk defa telaffuz ediliyor. 2023 Ocak ayı asgari ücret zammı rekora koşuyor. Selçuk Geçer’in asgari ücret tahminleri haberimizin devamında…

ASGARİ ÜCRET 11.000 TL OLACAK

Dolar kuruna ilişkin yaptığı yorumlarla sık sık konuşulan ünlü Ekonomist Selçuk geçer Bu defa çalışanların hayallerini gerçek yapacak Bir açıklamada bulundu. Yeni yıl öncesi herkesin ortaya attığı asgari ücret tahminlerine bir Yenisini de Selçuk geçer ekledi. Şu anda bakımda dolaşan 7500 TL gibi rakamların gerçeği yansıtmadığını söyleyen ünlü Ekonomist Selçuk geçer, asgari ücret ile ilgili yaptığı tahminle adeta dudak uçuklattı. ünlü ekonomistlerin asgari ücret tahmini en az Dolar kuru tahminleri kadar ütopik oldu.

ÇALIŞANLAR BAYRAM EDECEK

Yeni yıla doğru adım adım ilerlerken çalışanların en önemli gündem lerinden biri asgari ücret zammı oldu. Yeni asgari ücret ne kadar olacak, Asgari ücrete ne kadar zam gelecek gibi sorular her gün araştırılıyor. Asgari ücret zammı merakla beklenirken uzman isimlerden de tahminler gelmeye devam ediyor. O tahminlere bir yenisini ünlü Ekonomist Selçuk geçer ekledi. Selçuk geçer e göre yeni yılda asgari ücret 10-11 bin TL aralığında olacak. Bu rakam bugüne kadar yapılan Tahminlerin çok üstünde oldu. Çalışanlar bu haberden sonra adeta bayram edecek.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Milyonlarca çalışanın heyecanla beklediği asgari ücret zammı için geri sayım başladı. Aralık ayının ilk haftasında asgari ücret tespit Komisyonu toplantıları başlayacak. Toplantıya işçi ve işveren temsilcilerinin yanı sıra hükümet temsilcileri de katılacak. Yapılan görüşmelerin sonunda yeni asgari ücretin Aralık ayının ikinci haftasında açıklanması bekleniyor.

Başa dön tuşu