GÜNDEM

Asgari ücretli çalışanların beklediği haber geldi! 2.750 karşılıksız ikramiye ödemesi verilecek, bu hafta hesaplara yatacak!

Asgari ücretlileri rahatlatacak karşılıksız ödeme duyurusu geldi. 2.750 karşılıksız ikramiye verilecek. Ödemeler TBMM’nin onayı ile bu hafta hesaplara geçecek.

Milyonlarca asgari ücretle çalışan Temmuz ayında aldıkları maaş zammına rağmen geçinmekte güçlük çekiyor. Çünkü ekonomik kriz her geçen gün büyüyor ve hayat bağlılığı da artıyor. Ekonomik sorunlar nedeniyle zor günler geçiren Asgari ücretli çalışanlar ek ödeme haberlerini yakından takip ediyor. Milyonlarca Asgari ücretli çalışana devletten ek ödeme müjdesi geldi. TBMM’den onay çıkması halinde asgari ücretle çalışanlara 2750 TL karşılıksız ve geri ödemesiz ikramiye verilecek. Kanun teklifi bu hafta mecliste olacak ve onay çıkarsa ödemelerde Hafta sonuna kadar hesaplara yatacak.

Uzun yıllar aradan sonra asgari ücret ara zammı Temmuz ayında maaşlara yansımıştı. Asgari ücret net 5500 TL olurken enflasyon rakamları da bir yandan artmaya devam etti. Hayat pahalılığı yükseldikçe asgari ücretlinin aldığı zam adeta eriyip gitti. Bu durumda ekonomik sıkıntı çeken Asgari ücretli çalışanlar devletten gelecek karşılıksız ek ödemeleri kulak kesildi. Milyonlarca asgari ücretlinin yüzünü güldürecek haber ise TBMM’den geldi. Milletvekillerinin meclise sunduğu yeni yasa teklifi ile birlikte asgari ücretle çalışanlar için 2750 TL ikramiye ödemesi gündemde. Asgari ücretliye ne zaman ikramiye verilecek? Asgari ücretliye ikramiye hangi şartlarda verilecek?

ASGARİ ÜCRETLİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK İKRAMİYE MÜJDESİ

Milyonlarca Asgari ücretli çalışanın büyük bir heyecanla beklediği ikramiye ödemesi ile ilgili kanun teklifi milletvekilleri tarafından TBMM’ye verildi. Aldıkları maaşla ay sonunu getirmekte güçlük çeken ve hayat pahalılığı karşısında çaresiz kalan Asgari ücretli çalışanlar için 2750 lira ikramiye ödemesi içeren kanun teklifi TBMM’de oylanacak. Teklifin görüşmelerine başlanması ile birlikte asgari ücretlinin yüzünü güldürecek olan Müjdeli Haber de gelecek. Hala mecliste bulunan kanun teklifi Şu an için onay aşamasında. Onay verilmesi halinde bu haftadan itibaren asgari ücretle çalışanların karşılıksız ve geri ödemesiz ikramiye ödemeleri hesaplara yatacak.

BAYRAM İKRAMİYESİ VE YILBAŞI İKRAMİYESİ TALEP EDİLİYOR

Milletvekillerinin TBMM’ye sunduğu ve asgari ücretlilere bayram ikramiyesi ve yılbaşı ikramiyesi ödenmesine içeren kanun teklifinin gerekçesinde açıklandı. Buna göre asgari ücretle çalışanların Bayram ve yılbaşı öncesinde aynı emeklilerin aldığı gibi ikramiye alınması isteniyor. Çünkü asgari ücretle çalışanlar Aldıklarım ağaçlarla ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor. Buna bir de bayram masrafları eklenince Asgari ücretli çalışanlar için durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bu durumda TBMM’nin devreye girmesi ve asgari ücretle çalışanların üstündeki yükünün hafifletilmesi isteniyor.

Ancak bu kanun hala teklif aşamasında. Şu an için TBMM’de değerlendirilmeye alınmadı. Meclisin açılması ile birlikte gündeme gelecek ilk konulardan biri asgari ücretliye ikramiye ödemesi olacak. Yasa teklifinin kabul edilmesi durumunda milyonlarca Asgari ücretli çalışan bayramlarda çifte bayram etme şansına sahip olacak.

Başa dön tuşu