GÜNDEM

Asgari ücretliye promosyon müjdesi! Milyonlarca çalışan yararlanacak

Milyonları memnun edecek promosyon duyurusu geldi. Asgari ücretliler de yararlanacak. Şartları taşıyan herkese karşılıksız ve geri ödemesiz binlerce lira nakit para verilecek.

Asgari ücretliye promosyon müjdesi! Milyonlarca çalışan yararlanacak. Banka promosyonunda sıra nihayet asgari ücretli çalışanlara da geldi. Emekli ve kamu çalışanlarının ardından asgari ücretliler de banka promosyonu alacak. Milyonların hesabına, karşılıksız ve geri ödemesiz nakit para yatacak. İşverenler yavaş yavaş bankalarla sözleşme imzalamaya başladı. Asgari ücretlilere verilecek olan banka promosyonunda ödemeler banka tekliflerine ve iş yerinde çalışan kişi sayısına göre değişecek. Daha şimdiden yüzbinlerce asgari ücretlinin promosyon fırsatından yararlanması gündemde.

Bankalar tarafından emekli ve kamu çalışanları için ödenen banka promosyonlarında yeni gelişme. Artık asgari ücretliler de promosyon alacak. Hem de binlerce lira. İşverenler çalışanları için bankalarla masaya oturmaya başladı. Anlaşmalar tek tek duyuruluyor. Bankalar, şimdi asgari ücretli çalışanlar için kesenin ağzını açıyor. Yapılan anlaşmalar doğrultusunda milyonlarca asgari ücretli için binlerce lira ödemenin hesaplara yatması bekleniyor. Peki hangi banka ne kadar maaş promosyonu veriyor? Asgari ücretli ne kadar promosyon alacak?

PROMOSYON GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Kamuda çalışanlar ve emekliler için promosyon ödemeleri bir süredir devam ediyordu. Ancak asgari ücretli çalışanlar için bir promosyon fırsatı bulunmuyordu. Nihayet asgari ücretliye de yüz güldürecek haberler gelmeye başladı. Yavaş yavaş asgari ücretli için de maaş promosyonu ödemeleri başlıyor. Milyonlarca asgari ücretlinin ödeme alacağı tahmin ediliyor ancak bazı pürüzler de yok değil.

TEK TEK ANLAŞMA YAPILACAK

Banka promosyonu anlaşmaları kamuda kurumlar tarafından yapılırken emekliler ise kendileri seçtikleri bankaya giderek sözleşme imzalıyor. Türkiye’de milyonlarca asgari ücretli çalışan olduğu göz önünde bulundurulursa promosyon sözleşmesinin kolay olmayacağı da ortaya çıkıyor. Ancak yavaş yavaş işverenler asgari ücretliye promosyon için masaya oturmaya başladı. Bankaların da tekliflerini artık asgari ücretli için özel olarak hazırlayacağı tahmin ediliyor. Aralık ayının başından itibaren bu yönde duyuruların da yapılması bekleniyor.

Uzmanlara göre ise bankaların asgari ücretli çalışanlara 3 yıllık maaş taahhüdü karşılığında vermesi gereken en düşük rakam 7000 TL olmalı. Henüz böyle bir düzenleme yapılmadı fakat Aralık ayında yapılacağı tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu