GÜNDEM

ASHB 700 TL gıda yardımı verecek! Şartlar belli oldu, başvurular bugün başladı

Bakanlık 2022 gıda yardımı başvuruları başladı. Başvuru şartları da Bakanlığın sitesinden ilan edildi. Gıda yardımı başvuruları ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan 2022 gıda yardımı için şartlar belli oldu. Gıda yardımı talebi bulunan vatandaşlar için başvurular da açıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, resmi internet sitesi üzerinden gıda yardımı başvuru şartlarını tek tek sıraladı. Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gıda yardımı ne kadar? ASHB gıda yardımı başvuru şartları neler?

ASHB 700 TL gıda yardımı verecek! Şartlar belli oldu, başvurular bugün başladı. ASHB Gıda Yardımı 2022 başvuruları başladı. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler başvuru yapmaları durumunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile gıda yardımı alabiliyor. Gıda yardımı imkanı maddeyi durumu yeterli olmayan ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelere veriliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile kapı kapı dolaşılarak gıda ve erzak kolisi teslimatı yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gıda yardımı ile ilgili bugün yeni bir duyuru yaptı. Bakanlık, gıda yardımı başvuru şartlarını açıklarken başvuru işlemlerinin de başladığını duyurdu. Peki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gıda yardımı ne kadar? ASHB Gıda Yardımı 2022 başvuruları nasıl yapılır?

ASHB 2022 GIDA YARDIMI NE KADAR, KAÇ TL?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçinmekte güçlük çeken Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak gıda yardımı sağlanıyor. Düşük geliri olan ya da Hiç geliri bulunmayan aileler sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ile e-devlet üzerinden başvuru yaparak gıda yardımı alabiliyor. 2022 yılı için belirlenen aylık gıda yardımı 700 TL oldu. 700 TL gıda yardımından faydalanmak isteyenlerin e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurmaları ya da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek bizzat başvuru yapmaları gerekiyor.

E-DEVLET 700 GIDA YARDIMI BAŞVURUSU

Aile Bakanlığı 700 TL’ye gıda yardımı başvurusu e-devlet üzerinden de yapılıyor. Dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşların e-devlet girişi yaptıktan sonra sosyal yardım talebinde bulunma ve talebi sorgulama yazarak başvuru ekranlarına ulaşması gerekiyor. Burada karşınıza çıkacak formu doldurduktan sonra başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız tavsiye ediliyor. Aynı zamanda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan gıda yardımından faydalanabilmek için hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması şartı aranıyor.

GIDA YARDIMI NE ZAMAN ÖDENİYOR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 700 TL gıda yardımı her ay düzenli olarak banka hesabınıza yatıyor. Başvuru formunuzu onay aldıktan sonra aynı gün içinde banka hesabınızdan gıda yardımı ödeneğine alabilirsiniz.

Başa dön tuşu