GÜNDEM

Bakan açıkladı! Bugün ve yarın devlet desteği ödemeleri hesaplara yatırılacak

Milyonlarca kişinin beklediği destek ödemeleriyle ilgili açıklama geldi. Bakan az önce duyurdu. Devlet desteği ödemeleri bugün ve yarın hesaplara yatacak.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi son dakika açıklamaları ile çiftçilere Müjdeli haberi verdi. Devlet desteği ödemeleri bugün ve yarın hesaplara geçiyor. Çiftçiler mazot ve gübre desteğinden hafta sonuna kadar faydalanacak. Ödemeler çiftçilerin çiftçi kayıt sisteminde bulunan IBAN numaralarına yapılacak ya da PTT aracılığı ile verilecek.

Tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi milyonlarca çiftçinin beklediği güzel haberi bu sabah saatlerinde sosyal medya hesabından duyurdu. Çiftçilere devlet tarafından sağlanan Mazot ve gübre desteği ödemeleri Hafta sonuna kadar hesaplara yatacak. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan ve daha önceden başvurusunu yapan Çiftçiler ödemelerden faydalanacak.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi sosyal medya hesabından Sabah saatlerinde bir açıklama yaparak üreticilerin büyük bir memnuniyetle olduğunu söyledi. finansman yönünden üretimde güçlük çekenler devlet desteklerinin devam ettiğini söyleyen Bakan Kirişçi Ödemelerin 6 ay öne çekildiğini söyledi.

SADECE MAZOT VE GÜBRE ALIMINDA KULLANILABİLECEK

Çiftçilerin beklediği Mazot ve gübre desteği ödemelerinin Hafta sonuna doğru yani bugün ve yarın kitapları yatacağını belirti tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi, bu ödemelerin sadece Mazot ve gübre alımında kullanılabileceğini dile getirdi. Ayrıca devletin faizsiz olarak İhtiyaç olan finansmanını sağlamak amacıyla 100.000 liralık kredi limitini 200.000 liraya yükseldiğini belirten Bakan Kirişçi, çiftçilerin Bu sayede üretimlerini arttırabildiğini ifade etti.

Başa dön tuşu