GÜNDEM

Bakan ilk kez canlı yayında duyurdu! 18 yaş altı çocuğu olanlara devlet desteği verilecek

Devlet, 18 yaş altı çocuğu olanlara destek verecek. Bakan canlı yayında ilk kez duyurdu. Bu illerde yaşayanlar için başvurular başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık canlı yayında ilk kez yeni bir devlet desteğini açıkladı. 18 yaş altı çocuğu bulunan ve eşini kaybetmiş olan kadınlar başvuru yapmaları durumunda devletten konut desteği alacak. Destek paketi için şu anda 4 ilde uygulama başladı başvuru ekranı açıldı. Destek paketinden faydalanmak isteyen kadınların yapmaları gerekenleri de aile bakanı tek tek anlattı. Eşi vefat eden Kadınlara yönelik destek paketi ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya yanıktan eşini kaybeden ve 18 yaş altı çocuğu bulunan kadınlar için çok önemli duyuru geldi. 18 yaş altı üç çocuğu bulunan ve eşi vefat etmiş olan kadınlara devlet konut desteği verecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı proje için şu anda toplam 607 milyon TL kaynak ayırdı. Bakanlığın sağlayacağı destek ödemeleri için 4 ilde başvurular kabul edilmeye başlandı. Eşim vefat etmiş kadınlara sağlanacak konut desteğinde toplam 2023 konut olacağı öğrenildi.

BAKAN CANLI YAYINDA DUYURDU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık eşi vefat etmiş ve üç çocuğu bulunan kadınlar için verilecek olan konut desteği fırsatını canlı yayında açıkladı. Aile bakanı Derya Yanık şu ifadeleri kullandı.

Eşi vefat etmiş ve sosyal yardım faydalanıcısı kadınlarımıza yönelik konut projesini hayata geçiriyoruz. Desteğimizi konut yapımı veya satın alma şeklinde iki farklı yöntemle gerçekleştireceğiz. Konutlar 80 metrekare olacak şekilde inşa edilecek. Konutların satın alınması durumunda ise bu özelliğe yakın olanlar tercih edilecek. Bakanlık olarak konut başına 300 bin TL destek verirken, ihtiyaç duyulan kaynak belediyeler ve hayırseverler tarafından karşılanacak. Konutların mülkiyeti Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nın (SYDV) olacak. Hak sahiplerine bedelsiz kullanım hakkı vereceğiz.

Aile Bakanlığı’nın belediyeler ve hayırseverlerle işbirliği içinde yürüteceği projeye şu anda başvurular 4 ilde başladı ve başvuru ekranı açıldı.

BU İLLERDE YAŞAYANLAR BAŞVURU YAPABİLİR

Eşi vefat etmiş ve 3 çocuğu bulunan Kadınlara yönelik başlatılan konut desteği projesi kapsamında başvuru işlemleri de 4 ilde başladı. Belediyelerde hayırseverler ile aile Bakanlığının işbirliği içerisinde olduğu projede anlaşmalar imzalandı. Protokol imzalanan iller arasında Osmaniye, Kahramanmaraş, Samsun ve Bingöl bulunuyor.

Bu illerde yaşayanlar başvuru işlemlerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla yapabiliyor.

Başa dön tuşu