GÜNDEM

Bakanlık herkese para dağıtıyor! Bugün saat 08.00’de 3340 TL ödeme hesaplara geçti, hemen ATM’den alabilirsiniz! İşte il il ödeme listesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bugün il ödemelere başladı. Tam 3340 TL hesaplara yattı. Hemen gidip bankamatik kartınızla ATM’den alabilirsiniz.

Aile Bakanlığı, Dar gelirli ve yardıma muhtaç kişilere ödeme yapmaya devam ediyor. Bakanlık bu sabah saat 8.00’de sosyal medyadan önemli bir açıklama yaparak ödemelerin başladığını duyurdu. Hemen TC kimlik kartı ile gidip PTT şubelerinden ya da ATM’den ödemeyi alabilirsiniz. Tam 3340 TL ihtiyaç sahibi kişilerin hesaplarına yattı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan bu ödemeler aynı zamanda e-devlet üzerinden ve SMS ile sorgulanabiliyor. Bakanlık son dakika sosyal yardım ödemeleri açıklamaları ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

Bakanlık herkese para dağıtıyor! Bugün saat 08.00’de 3340 TL ödeme hesaplara geçti, hemen ATM’den alabilirsiniz! İşte il il ödeme listesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına daha önceden başvuru yaparak evde bakım maaşı almaya hak kazanan kişilerin Eylül ayı evde bakım maaşı ödemeleri hesaplara geçmeye başladı. Bakanlık bu sabah sosyal medyadan bir duyuru yaparak vatandaşların ödemeleri alabileceğini bildirdi. 15 Eylül evde bakım maaşı yatan iller listesi de bakanlık tarafından ilan edildi. Hemen kontrol ederek yaşadığınız ilde ödemelerin yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. Eylül ayı evde bakım maaş ödemelerini e-devlet üzerinden de sorgulamak mümkün. Peki Evde bakım maaşı ne kadar? Kimler evde bakım maaşı alabiliyor?

HESAPLARA 3340 TL ÖDEME GEÇTİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sitesinde yayınlanan bilgilere göre evde bakım maaşı Eylül ayı ödemeleri sabah saatlerinden itibaren hesaplara yatmaya başladı. 15 Eylül evde bakım maaşı yatan iller listesi de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ilan edildi. Evde bakım maaşı 2022 Eylül ayı için hak sahiplerinin hesabına 3340 TL olarak yatırıldı. Banka hesabı verenlerin IBAN numarasına ödemeler yatarken vermeyenler ise PTT aracılığı ile ödeme alabiliyor.

15 EYLÜL 2022 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Eylül 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi de paylaşıldı. Bakanlığının sosyal medya hesaplarından ya da resmi internet sitesi üzerinden ödeme listesini takip edebilirsiniz. Ödemeler bugün itibarı ile başlarken 30 Eylül tarihine kadar devam edecek. Evde bakım maaşı yatan iller listesi Bakanlığı internet sitesi Üzerinden tek tek paylaşılacak. Diğer yandan evde bakım maaşı sorgulama işlemleri için t.c. kimlik no ve şifre ile E Devlet girişi yaparak sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası aracılığı ile evde bakım maaşı alanlar ise sms ile evde bakım maaşı sorgulayabilir. İşte 15 Eylül 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi:

1- Ordu 2- Amasya 3- Sinop 4- Denizli 5- Niğde 6- Yalova 7- Şanlıurfa 8- Çankırı 9- Sivas 10- Karaman 11- Konya 12- İstanbul 13- Sakarya 14- Manisa 15- Çanakkale 16- Rize 17- Bitlis 18- Ankara 19- Trabzon 20- Mardin 21- Zonguldak 22- Aksaray 23- Afyonkarahisar 24- Malatya 25- İzmir 26- Siirt 27- Mersin 28- Osmaniye 29- Nevşehir 30- Bolu

KİMLER EVDE BAKIM MAAŞI ALABİLİYOR?

Evde bakım maaşı almak için öncelikle evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ya da engelli bir yakınınıza bakıyor olmanız gerekiyor. Eğer böyle durumda olan bir yakınınız varsa ve hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına evde bakım maaşı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru işlemleri e-devlet’ten yapılabildiği gibi Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden de yapılabiliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına giderek de şahsi başvuru yapabilirsiniz.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından istenen başvuru kriterlerini taşıyan kişiler bakıma muhtaç kişinin raporu ile birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir. Onun yanında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sitesinde Almanya’da e-devlet üzerinden de gerekli formları doldurarak başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu