ÜNİVERSİTE

BALCALI’DA HASTA ÇOCUKLARA YILBAŞI KUTLAMASI

Her yeni yıl öncesi geleneksel hale gelen, Balcalı Hastanesi Gönüllüler Derneği tarafından düzenlenen, çeşitli okul, kurum ve kuruluşlarca katkıda bulunduğu etkinlikte çocuklar canlı müzik ve palyaço eşliğinde doyasıya eğlendi.
Hipokrat toplantı salonunda gerçekleştirilen yeni yıl eğlencesi öncesi çocuk servislerinde yatarak tedavi gören minikler ziyaret edildi ve çeşitli hediyeler verildi.
Daha sonra Hipokrat toplantı salonundaki etkinliğe geçildi, buraya doktorları, hemşireleri ve aileleri ile birlikte gelen miniklerin yüzleri tebessümle doldu. Minik bedenler kendileriyle yeni yıla merhaba diyen ağabeyleri ablalarıyla birlikte palyaçolar eşliğinde eğlendi.

Hastane Gönüllüleri Derneği Başkanı Güngör Uysal uzun yıllardır hastanede çocuklar için eğlence programı organize ettiklerini anlatarak, "Çocukları 1 saat bile olsa hastane atmosferinden uzaklaştırmaya çalışıyoruz. Amacımız çocukları mutlu etmek. Buraya gelemeyen çocuklarımızı ise odalarında ziyaret ederek hediyelerini verdik" dedi.Uysal bu seneki yılbaşı eğlencesine aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olarak baktıklarını ve proje kapsamında “bir adımda sen at” adı altında bir kampanya düzenlediklerini ifade ederek, kampanya ile etkinliye katkı koyan Çocuk Kanser Derneği, Hülya Gök ve Annesi Sevim Taşova,Sibel Tetiker ve Tamer Tetiker, Tarsus Amerikan Koleji 11/B sınıfı öğrencileri ve Yiğit Tamer Tetiker, Yağız Tetiker, 5 Ocak Rotaryen İnteract Grurubu, Keller, Williams,Klikya Adana Bölge Müdürlüğü Yönetici Ortak Turhan Üçgül, Ziyapaşa Ortaokulu 6/F,7/D,8/C sınıfı öğrencileri öğretmen Gül İdaye hanım, Ziyapaşa Ortaokulu’n dan saçlarını kesip bağış yapan öğrenci Sıla Nuriye Bingöl, Yapı Kredi özel bankacılık Adana Şubesi çalışanları, Palyaço Naci, Müzisyen Hüseyin Dönmez, Yeni Braj Lions Kulübü Başkanıo Ferdağ Kahya ve Üyelerine, Rotary Anadolu Lisesi Öğretmenleri Figen Yeşilli, Tülin Sayın, Sevda Bozkrt ve öğrencileri, Lütfiye Kısacık İlköğretimokulu 4/C sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri Özlen Dolgun’a bizzat teşekkür etti.

Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Şebnem Bıçakçı ise yeni bir yıla merhaba derken minik bedenlerin bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını dilediklerini ifade etti. Bu tür organizasyonların özellikle hastane ortamında tedavi gören çocuklar için ayrı bir moral ve motivasyon kaynağı olduğunu belirten Bıçakçı, bu amaçla düzenlenen etkinliğe destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından aralarında Suriye’de ki savaş ortamından kaçarak Balcalı’da tedavi görmeye gelen Suriyelilerinde bulunduğu çocuklar müzik eşliğinde doktor ve hemşirelerinin gözetiminde şarkılar söyledi, oyunlar oynadı.

Başa dön tuşu