GÜNDEM

Bankalar arasında kılıçlar son kez çekildi! Özel bankanın finans danışmanı duyurdu: Yeni rakam 25 bin TL

Özel bankalar adeta birbirini kırıyor! Emekli maaş promosyonunda çıta her gün yükselirken, kılıçlar son kez çekildi. Özel bankalar Eylül ayı sonuna kadar promosyon rakamını 25 bin TL’ye çıkaracak.

Bankaların emekli promosyonu ödemelerinde rekabet hız kesmeden sürüyor. özel bankalar arasında süren kamu bankalarının yarışını dışında kaldığı promosyon mücadelesinde yeni rakamlar da peş peşe ortaya çıkıyor. Özel bankalardan yeni açıklamalar var. gelen son dakika haberine göre bankalar emekli promosyon ödemesinde büyük artış yapmayı planlıyor. Şu anda 10.000 TL’ye Varan rakamlar ay sonuna kadar 25 bin TL’ye kadar yükselecek. Açıklama bizzat özel bir bankanın Finans danışmanından geldi. Hala maaşını taşımayan emekliler beklesin ay sonuna kadar rakamlar resmen arşa çıkacak.

Bankalarda özellikleri ara zammın yapıldığı Temmuz ayı sonrasında emekliyi kapma yarışı başladı. Özel bankalar müşteri ortak birbirine Savaş açarken Eylül ayında Bu rekabet daha da tırmandı. Eylül ayına özel olarak yeni kampanyalarını duyuran bankalarda ödeme tutarları 10.000 TL’ye kadar yükseldi. Ama promosyon yarışı bununla sınırlı kalmadı. Eylül ayının sonlarında yarış daha da kızışacak rakamlar daha da artacak gibi görünüyor. Bankalardan gelen son bilgilere göre Eylül ayında Maaş promosyonu olarak 25000 TL gibi rakamlar dolaşıyor. Elbette özel bankaların arasında süren bu yarış emekli vatandaşlara yarıyor.

TEMMUZ ZAMMI YARIŞI KIZIŞTIRDI

Asgari ücrete ve emekli maaşlarına Temmuz ayında yapılan zam sonrasında bankaların iştahı açıldı. Özel bankalar düzenli maaş müşterisi olan emeklileri kapmak için adeta cadı avına çıktı. birçok özel banka rakamlarını Ağustos ve eylül ayında güncelleyerek Maaş promosyonu olarak rekor ücretler ödemeye başladı. Ancak Eylül ayında Memurlara ödenen maaş promosyonunu daha da yükselmesi ile birlikte emeklilerinde beklentileri arttı. Çünkü şu anda Özel sektör ve kamu çalışanlarına ödenen promosyonlar en yüksek 41 bin TL’ye kadar ulaştı. Polisler için ise maaş promosyonu rakamlarının 80 bin TL’ye kadar çıkabileceği konuşuluyor. Henüz polisler promosyon anlaşması imzalamadı Ancak emeklilerde bu durumda kendilerine verilen rakamları düşük buluyor.

EYLÜL SONU BÜYÜK ARTIŞ OLABİLİR

Çorlu SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi ile dul ve yetim aylığı alanlara verilen en yüksek promosyon rakamı 10.000 lira. Ancak özel bir bankanın Finans danışmanı herkese heyecanlandıran bir açıklama yaptı. Eylül ayının sonlarında Bankaların emekli promosyonu tutarının 25 bin lirayı bulabileceği konuşuluyor. Hala emekli aylığını taşımayanlar hemen taşıyarak bu ödemeden faydalanacak. Ancak Unutmayın ki maaşınızı taşıyıp promosyon ödemesi almış olsanız bile cayma şansınız bulunuyor. Yani promosyonu iade ederek daha yüksek teklif veren bir bankaya geçebilir yüksek promosyon fırsatından faydalanabilirsiniz.

KAMU BANKALARI HALA ORTADA YOK

Özel bankalar arasında yüksek promosyon rakamları havada uçuşurken kamu bankaları ise hala bu konuda sessiz olmaya devam ediyor. Ziraat, VakıfBank ve Halkbank’tan henüz promosyon için bir açıklama gelmedi. Aslında emeklilerin daha çok tercih ettiği 3 devlet Bankası’nın sessizliği herkese endişelendiriyor. Bu sessizlik sürerse kamu bankaları daha çok müşteri kaybedecek gibi görünüyor.

Başa dön tuşu