GÜNDEM

Bankalarda deprem! Yapı Kredi, Akbank, TEB, Garanti peşpeşe zamları açıkladı, emekli promosyonları tamamen değişti

Bankalar bu sabah art arda duyurdu. Emekli promosyonları değişti, Yapı Kredi, TEB, Akbank ve garanti peş peşe duyurdu.

Emekli promosyon kampanyaları ile ilgili yeni güncelleme geldi. Yapı Kredi, Akbank, TEB, Garanti bugün peş peşe açıklamalar yaptı. 30 Eylül 2022 tarihine kadar devam eden emekli maaş promosyonu ödemelerinde rakamlar bir kez daha değiştirildi. Hemen maaşını taşıyıp 3 yıllık sözleşme imzalayan emeklilerin hesabına binlerce lira ödeme yatırılacak. SSK BAĞ-KUR ve memur emeklisi ile dul ve yetim aylığı alanlar ödemeden yararlanacak. Milyonlarca emeklinin merak ettiği maaş promosyonu detaylarını Araştırdık. Emekli promosyonu son dakika gelişmeleri haberimizin devamında…

SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi vatandaşların en önemli gündem maddelerinden olan emekli maaş promosyonu ile ilgili bu sabah yeni gelişmeler yaşandı. Haftanın ilk gününde emeklilere bankalardan Müjdeli Haber geldi. Bankalar emekli maaş promosyonu rakamlarını bir kez daha güncelledi. Bu sabah saatlerinde 4 banka önemli açıklamalar yaptı. Eylül ayı banka Yapı Kredi, Akbank, TEB, Garanti BBVA emekli maaş promosyonu ile ilgili merak edilen her şey haberimizde…

SÜRE EYLÜL AYI SONUNA KADAR UZATILDI

Emekli maaş promosyonu kampanyaları 31 Ağustos 2022 tarihinde sona eriyordu. Ancak bu süre Eylül ayı sonuna kadar uzatıldı. Bankalarda Eylül ayında emekli vatandaş sonra yeni bir sürpriz yaparak maaş promosyonu rakamlarını güncelledi. Özellikle 4 özel bankada rakamlar sil baştan değişti. Promosyon tutarı Garanti, Yapı Kredi, Akbank ve TEB bankalarında 8000 TL ile 10 bin TL arasında değişiyor. 30 Eylül son başvuru tarihi olarak belirlendi. Bu tarihe kadar emekli vatandaşların maaşlarını taşımaları ve aynı zamanda 3 yıllık taahhüt sözleşmesini imzalamaları gerekiyor.

EK KOŞULSUZ PROMOSYON ÖDENİYOR

Bankalardan emekliye ek koşul istenmeden promosyon ödemesi yapılıyor. Tutar tabii ki bankadan bankaya farklılık gösteriyor ancak maaş taşıma konusunda kurallar aynı. En yakın banka şubesine giderek kimlik kartınız ile birlikte maaşınızı taşıyabilirsiniz. maaş taşıma işlemlerinden sadece 3 gün sonra emeklinin promosyon ödemesi ATM’den hesabına geçiyor. Ancak Yeni emekli olanlar da farklı bir durum var. Bankalar yeni emeklilerin ilk maaşlarını kendi bankalarından almalarını istiyor. Yani ilk maaşınızı taahhüt yaptığınız bankadan aldıktan sonra promosyon ödemesi alabiliyorsunuz.

SSK BAĞ-KUR VE MEMUR EMEKLİSİ İLE DUL VE YETİM AYLIĞI ALANLAR YARARLANIYOR

Emekli maaş promosyon ödemeleri SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi Emeklilerle birlikte dul ve yetim aylığı alanlar için geçerli. Kurum fark etmeden başvuru işlemlerinizi doğrudan banka şubeleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Kamu bankalarında emekli maaş promosyonu tutarı hala 750 TL ve güncellenmedi. bu sebeple en yüksek promosyon veren bankalar emekliler için daha cazip görünüyor. Yukarıda saydığımız gibi 4 banka şu anda rekor seviyede emekli maaş promosyonu ödemesi yapıyor.

Başa dön tuşu