GÜNDEM

Bankaların önünde izdiham olacak! 3 gün içinde başvuru yapana 7.500 TL ve 15.000 TL arasında karşılıksız nakit yardım veriliyor

Bankalardan akşam müjdesi! 7500 TL ve 15.000 TL arasında nakdi destek ödemesi veriliyor. 3 gün içinde başvuru yapan emekli yararlanacak.

Bankalar, milyonlarca emekli için kampanyalarına ara vermeden devam ediyor. Tabii ki hayat pahalılığı içinde getirmekte güçlük çeken emeklilerde bankaların bu kampanyalarını yakından takip ediyor. Emekli maaşını taşıyarak 3 yıllık taahhüt veren emeklileri şu anda yapılan ödeme tut abi 7500 TL ile 15.000 TL arasında değişiyor. Üstelik 3 gün içinde başvuru yapan tüm emekliler bu ödemelerden karşılıksız olarak faydalanabiliyor. Peki, hangi bankaya emekli maaşınızı taşımak daha avantajlı? Sadece emekli promosyonu değil aynı zamanda bankalardan emekliler için farklı avantajlar da var. Kredi ve kredi kartında da avantajlı seçenekler sunan Emekliye maaş promosyonu veren bankalar haberimizde…

Bankaların önünde izdiham olacak! 3 gün içinde başvuru yapana 7500 TL ve 15.000 TL arasında karşılıksız nakit yardım veriliyor.

Hayat pahalılığı ve ekonomik kriz sürecinde emekli vatandaşların hayatını devam ettirmesi neredeyse imkansız hale geldi. En düşük emekli maaşı 3500 TL oldu Ancak bu rakam artık market alışverişine bile yetmiyor. Bu sebeple emeklilerde yeni bir çıkış kapısı arıyor. Neyse ki Temmuz ayından bu yana bankaların emekliye ödediği maaş promosyonu tutarı artırıldı. Bildiğiniz üzere Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar arasında yapılan anlaşma doğrultusunda 2017 yılından bu yana emekli vatandaşlara 3 yıllık tarihleri karşılığında bankalardan maaş promosyonu ödeniyor. Promosyon ödemesini tutarı her yıl artıyor Ancak bu yıl rekor seviyeye ulaştı. En yüksek promosyon ödemesi yapan bankalarda emekliler tarafından merak ediliyor.

7500 TL İLE 15.000 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR

Emekliye ödenen 3 yıllık Maaş promosyonu şu anda 7500 TL ile 15.000 TL arasında değişiyor. Bazı bankalar emekli için Ekstra kampanyalar karşılığında yüksek Maaş promosyonu veriyor. O bankalardan bir tanesi de Yapı Kredi Bankası oldu. Yapı Kredi, emekli vatandaşlara nakit Maaş promosyonu olarak 7500 TL verirken aynı zamanda referans kampanyası ile bu rakamı daha da yukarıya çekiyor. Aynı şekilde TEB ve Akbank’ta da benzer kampanyalar bulunuyor. üç gün içinde başvuru yapan ve maaşını taşıyan emekliye ise kamu bankalarından 15.000 TL promosyon verilecek. Resmi açıklamanın yarın sabah itibarıyla kamu bankaları tarafından yapılacağı tahmin ediliyor.

AVANTAJLI KREDİ KAMPANYALARI DA VAR

Bankaların emekli vatandaşlar için tek kampanyası maaş promosyonu değil. Aynı zamanda kredi ve kredi kartı başvurularında da emeklilere öncelik veriliyor. Emekli müşterilerine çok değer veren bankalar emekliye düşük faizli kredi seçenekleri de sunuyor. Aynı zamanda bu kredi kampanyalarında geri ödemelerde emeklilerin bütçelerine göre ayarlanıyor. Mesela bazı bankalar 3 ay ödeme ertelemeli kredi seçenekleri sağlıyor.

EN YÜKSEK EMEKLİ PROMOSYONU VEREN BANKA HANGİSİ?

Emekliye maaş promosyonu ödemesi yapan bankalar arasında şu anda en yüksek rakımı veren banka Yapı Kredi Bankası oldu. Yapı Kredi Bankası’nın promosyon tutarı 10 bin liranın üzerine çıkıyor. Ancak son günlerde kamu bankaları da bu konuda bir hazırlık içerisinde nokta henüz açıklanmadı ancak kamu bankaları kaybettikleri müşteriyi telafi etmek amacıyla maaş promosyonu tutarını 15 bin liraya çıkarmayı planlıyor. Eylül ayının sonuna kadar kamu bankaları tarafından bu açıklamanın yapılacağı tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu