Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 13:58
 
Başkan Çetin Yılın Annesini kutladı
Çukurova Belediyesi’nce Yılın Annesi seçilen Gülşen Akgöz’ü ziyaret eden Başkan Soner Çetin, Anneler Günü’nü kutlayarak, özel çocuklar için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
ÇUKUROVA Haberi
Başkan Çetin Yılın Annesini kutladı

Gülşen Akgöz’e “Yılın Annesi” plaketini veren Başkan Soner Çetin, “Annelik zaten kutsal ama özel çocukların annesi olmak daha da kutsaldır” ifadesini kutladı.

ÖZEL ÇOCUKLARIN ANNESİ

Yılın Annesi Nurşen Akgöz de, Yılın Annesi seçilmesinin kendisine onur verdiğini belirterek, “Bu ödülü tüm özel çocuk anneleri adına kabul ediyorum. Siz zaten anneler ve özel çocuklar için yaptığınız çalışmalarla takdir ediliyorsunuz. Anneleri ve özel çocukları yaptığınız her çalışmada ön planda tuttuğunuz için size minnettarın” dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Yılın Annesi seçilen Gülşen Akgöz’ü ziyaret ederek, Anneler Günü’nü kutladı.

Başkan Soner Çetin, titiz bir araştırma sonucu Yılın Annesi seçilen Gülşen Akgöz’ü ve kızı 14 yaşındaki Selin’i evinde ziyaret etti. Gülşen Akgöz’e “Yılın Annesi” ödülünü veren Başkan Soner Çetin, “Anneler Günü Türkiye’de 1955 yılından itibaren kutlanmaya başlanmış. O tarihten beri Adana’da belediyeler tarafından Yılın Annesi seçilmemiş. Biz bu konuda ilk olmak istedik. Çok titiz bir araştırma yaptık. Sizin adınız öne çıktı. Hiç tereddüt etmeden kararımızı verdik. Çok doğru bir karar verdiğimizi düşünüyorum. Anneler Gününüz kutlu olsun” dedi.

ÇOK DOĞRU BİR TERCİH YAPTIK

Gülşen Akgöz’ün özel çocuk annesi olduğunu, bununla da kalmayıp özel çocukların annelerini bir araya getirip Gönüllü Anneler Topluluğunu oluşturduğunu vurgulayan Başkan Soner Çetin, “Burada çok önemli çalışmalara imza attığınızı biliyorum. Ayrıca öğrendim ki özel çocukların evlerinde Atatürk Köşesi oluşturmuşsunuz. Ben bu konuda çok hassasım. Size çok teşekkür ediyorum. Annelik çok kutsal. Şehit annesi ya da özel çocuk annesi olmaksa daha da kutsaldır” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin, tüm annelerin yılın annesi ödülünü hak ettiğini bildiğini ancak kendilerinin farkındalık yaratmak adına böyle bir seçim yapmak istediklerini kaydederek, “Sizi yılın annesi seçerek çok doğru bir karar verdiğimizi düşünüyorum” ifadesini kullandı.

ATATÜRK BÜSTÜ HEDİYE ETTİ

Yılın Annesi Gülşen Akgöz de “Böyle bir onura layık gördüğünüz için çok mutluyuz” dedi. Ödülü tüm özel çocukların annesi ve Gönüllü Anneler Topluluğundaki tüm adına kabul ettiğini vurgulayan Gülşen Akyüz şöyle konuştu:

“Benim için tüm anneler yılın annesidir. Tüm özel çocuk anneleri bu yolda çaba gösteriyor. Ayrıca bizin çalışmalarınızda anneleri ve özel çocukları ön planda tuttuğunu biliyorum. 23 Nisan’da koltuğunuzu benim kızımın da olduğu özel çocuklara koltuğunu bıraktınız, özel çocuklar için engelsiz havuz tahsis ettiniz. Tüm çalışmalarınızda özel çocukları önemsediğinizi gösterdiniz. Size bu çalışmalarından dolayı minnettarım.”

Yılın Annesi Gülşen Akgöz ziyarette Başkan Soner Çetin’e kızı Selin’in boyadığı Atatürk Büstü hediye etti.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Çetin, Yılın, Annesini, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı