SPOR

Beşiktaş Valerien Ismael ile sözleşme feshi konusunda anlaşma sağladı

Yeni sezona iyi bir başlangıç yapan ancak bunu devam ettiremeyen Beşiktaş’ta işler yolunda gitmiyor. Dün akşam deplasmanda Hatayspor ile karşılaşan ve 2-1 mağlup olan Beşiktaş, son 6 maçta sadece “1 galibiyete ulaştı. Alınan üst üste kötü sonuçların ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien İsmael ile yolları ayırma kararı alındı. Tarafların sözleşme feshi konusunda anlaşma sağladığı belirtildi. Beşiktaş’tan ilerleyen saatlerde resmi açıklama gelmesi bekleniyor.

Spor Toto Süper Lig’in yeni sezonuna güzel bir başlangıç yapan ancak bunun devamını getiremeyen Beşiktaş’ta gündem teknik direktör Valerien İsmael. Son haftalarda alınan üst üste mağlubiyetler ve en son dün akşam oynanan Hatayspor maçında son dakika golüyle gelen mağlubiyet Beşiktaş taraftarını ayağa kaldırdı. Beşiktaş yönetimi de Hatayspor karşısında alınan mağlubiyetin ardından İsmael ile yollarını ayırma kararı aldı. Taraflar arasında sözleşme feshi konusunda anlaşma sağlandığı öğrenildi.

BEŞİKTAŞ’TA VALERİEN ISMAEL DÖNEMİ SONA ERİYOR

Fransız Teknik Direktör Valerien İsmael ile yollarını ayırma kararı veren Beşiktaş’ın ödeyeceği fesih bedeli merak konusu oldu. Taraflar arasında sözleşme feshi konusunda karşılıklı olarak anlaşma sağlandığı aktarılırken Beşiktaş’ın deneyimli çalıştırıcıya sezon sonuna kadar olan alacağının yarısını ödeyeceği konuşuluyor. Bu kapsamda İsmael’e yaklaşık 450 bin Euro ödeme yapılacak.

HATAYSPOR MAÇI BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU

Hatayspor-Beşiktaş maçının gelen son dakika golüyle 2-1 tamamlanmasının ardından Kartal ağır yara aldı. Rakibine deplasmanda dakika 90’da 2-1 mağlup olan Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien İsmael, maç sonrası açıklamalarıyla gündem oldu. Kötü gidişatın sorumlusu olarak futbolcuları gösteren İsmael, ‘Şok edici bir durum. Durumu analiz edeceğiz. Yeterince agresif değildik. Oyuncu tarafında Beşiktaş’ta oynamanın ne anlama geldiğini daha iyi anlamak gerekiyor. Herkesin kendi sorumluluğunu alması gerekiyor. Bu performansı kabul edilir bulmuyorum. Elimizden geleni vermediğimizin kanısı var bende. Bazı oyuncularımızın performansı yeterli değil. Bir, iki futbolcu değil, genel beklentimiz daha fazla. herkesin sorumluluk alması lazım. Ben de kendime düşen sorumluluğu alıyorum. Futbolcunun görevi saha içidir. Saha içindeki performansın karşılığının, Beşiktaş’ta oynamak olduğunun farkına varılmalı. Bu maçı analiz edeceğiz. Biz Beşiktaş’ız, bu maçı kaybetmeyi beklemiyorduk.’ demişti.

Başa dön tuşu