GÜNDEM

Binali Yıldırım trafik kazası geçirdi! Sağlık durumu ile ilgili açıklama var

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Binali Yıldırım, Azerbaycan Karabağ’da trafik kazası geçirdi. Yıldırım’ı taşıyan aracın Cebrayıl’den dönüşü esnasında virajı alamayarak kaza yaptığı öğrenildi. Trafik kazası geçiren Binali Yıldırım’ın sağlık durumu ile ilgili açıklama geldi. Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan ziyaretine eşlik ediyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tyayip Erdoğan’ın Azerbaycan ziyaretinde kendisine eşlik eden isimler arasında olan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın trafik kazası geçirdiği açıklandı. Binali Yıldırım ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’ın içinde bulunduğu aracın Zengilan Havalimanı yolunda kaza yaptığı öğrenildi. Gelen ilk bilgilere göre Binali Yıldırım ve Şamil Ayrım’ın sağlık durumları iyi. Araç şoförünün de sağlık durumunun iyi olduğu bilgisine ulaşıldı.

YILDIRIM VE AYRIM TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan programında kendisine eşlik eden isimler arasında olan AK Parti Genel Başkanvekili ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Zengilan Havalimanı yolunda trafik kazası geçirdi. Yıldırım ve Ayrım’ın içinde olduğu aracın Cebrayıl dönüşünde virajı alamayarak kaza yaptığı bilgisine ulaşıldı. Kaza sırasında aracın hava yastıklarının açıldığı ve Yıldırım ile Ayrım’ın araçtan çıkarıldığı bildirildi.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Kaza sonrasında olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Binali Yıldırım ve Şamil Ayrım’ın sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisi paylaşıldı. Binali Yıldırım’ım Bakü’de hastanede olduğu öğrenilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geçmiş olsun paylaşımı geldi.

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’ın geçirdiği kazanın ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yıldırım ve Ayrım’ın sağlık durumları hakkında açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım ile görüştüğünü aktaran Bakan Koca, ‘Azerbaycan ziyaretinde olan Sayın Binali Yıldırım’ın korumasıyla milletvekili arkadaşımız Şamil Ayrım’ın da bulunduğu araç kaza yaptı. Kendisiyle görüştüm. Üçünün de sağlık durumunun iyi olduğunu, kazayı hafif atlattıklarını öğrendim. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.’ dedi.

BİNALİ YILDIRIM: HASTANEDE KONTROL ALTINDAYIZ

Geçirdikleri kazanın ardından sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen Binali Yıldırım’dan açıklama geldi. Yıldırım, ‘Azerbaycan seyahatimiz sırasında bir trafik kazası geçirdik. Allah’a şükürler olsun ki durumumuz iyi. Tedbir amaçlı hastanede kontrol altındayız. Dua eden, geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum.’ ifadelerini kullandı.

 

Başa dön tuşu