GÜNDEM

Bitlis’te kuduz olan çocuğun babasından yürek yakan sözler

Bitlis’te sokak köpekleri tarafından ısırılan iki çocuktan biri kuduz olmuş ve durumunun ciddiyetini koruduğu bilgisine yer verilmişti. Köpeklerin ısırdığı çocuklardan diğeri ise kısa sürede taburcu olmuş ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirilmişti. Kuduz olan ve durumunun kritik olduğu belirtilen çocuğun babasından açıklama geldi. Oğlunun sağlık durumu ile ilgili açıklama yapan baba Murat Erçetin, sözleriyle yürekleri dağladı.

Bitlis’teki olay günlerdir Türkiye’nin gündeminde yer alıyor. Sokak köpekleri tarafından ısırılan iki çocuktan birinin kuduz olması ve durumunun ciddiyetini koruduğuna dair bilginin gelmesiyle tüm Türkiye talihsiz çocuktan gelecek iyi haberi bekliyor. Köpeklerin ısırdığı çocuklardan birinin sağlık durumunun iyi olduğu ve taburcu edildiği açıklanmıştı. Şimdi gözler tedavisi devam eden diğer çocuğa çevrildi.

TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Bitlis’tesokak köpekleri tarafından ısırılan iki çocuktan biri kuduz oldu. Diğer çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisi tamamlanarak taburcu edildiği belirtildi. Kuduz tanısı konulan 12 yaşındaki M.E. ise hastanede tedavi görmeye devam ediyor. Durumunun ağır olduğu öğrenilen M.E.’nin babasından açıklama geldi.

‘KÖPEĞİN NE ZAMAN ISIRDIĞINI BİLMİYORUZ’

Oğlunun başına gelen talihsiz olayı tüm detaylarıyla anlatan baba Murat Erçetin, haberi aldığında büyük bir şok geçirdiğini söyledi. İnşaat işiyle uğraştığını ve yılın 7-8 ayı evinden uzakta ekmek parası kazanmaya çalıştığını aktaran Erçetin, ‘Beni aradıklarında da Osmaniye’de inşaatta sıva işi yapıyordum. Haberi alır almaz memlekete gittim. Annesi çocuğun kolunun kaşındığını fark ettikten sonra hastaneye götürüyor. Ben haberi aldığımda şok oldum. Olayın tam olarak ne zaman olduğunu, köpeğin ne zaman ısırdığını bilmiyoruz. Adilcevaz’da bir iğne yapıldıktan sonra bizi Ankara’ya sevk ettiler. Ankara’da çocuğun tahlilleri yapıldı. M., beş çocuğumdan ikincisi. Uzman doktorlar bize durumun riskli olduğunu söylediler.’ dedi.

‘EVLAT ACISI ÇOK AĞIR’

En son halası ile birlikte doktorlarla görüştüklerini söyleyen baba Murat Erçetin, her an her şeyin olabileceğini kendilerine ilettiklerini söyledi. Herkesin çocuğuna dikkat etmesi çağrısında bulunan Erçetin, ‘Evlat acısı çok ağır. Ben yaşadım hiç kimse yaşamasın. Annesi de ağlıyor, ben de ağlıyorum. Her şeye hazırım. Bu acıdan büyük acı yok. İnsan başına gelmeden sokaktaki başıboş kediyi, köpeği düşünmüyor. Aklınıza gelmiyor ki. Her şey Allah’tan. Önlem alınmalı. Bu acıyı kimse yaşamamalı.’ ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu