GÜNDEM

Bitlis’te sokak köpeğinin ısırmasıyla kuduz olan 12 yaşındaki Mustafa Erçetin hayatını kaybetti

Bitlis’tesokak köpekleri tarafından ısırılan iki çocuktan birine kuduz teşhisi konulmuş ve tedavi için Ankara’ya sevk edilmişti. Sokak köpeği tarafından ısırıldıktan sonra kuduz olan 12 yaşındaki Mustafa Erçetin’den acı haber geldi. Hastanede tedavisi süren Erçetin’in hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bitlis’te sokak köpekleri tarafından ısırılan çocuklardan 12 yaşındaki Mustafa Erçetin’e kuduz teşhisi konulmuş ve küçük çocuk tedavisi için Ankara’ya sevk edilmişti. Ankara’da tedavi altına alınan küçük çocuktan maalesef acı haber geldi. İhsan Doğramacı Hastanesi’nden yapılan açıklamada Mustafa Erçetin’in tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği belirtildi.

KUDUZ TEŞHİSİ KONULMUŞTU

Olay, Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde meydana geldi. Sokak köpekleri tarafından ısırılan iki çocuktan biri olan Mustafa Erçetin, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Köpeklerin ısırıdığı diğer çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisinin ardından hastaneden taburcu edildiği bilgisine yer verildi. Ancak Mustafa Erçetin’de kuduz tespit edildi ve küçük çocuk hemen Ankara’ya sevk edildi.

HAYATINI KAYBETTİ

Ankara’da tedavisi devam eden Mustafa Erçetin’den bugün acı haber geldi. İhsan Doğramacı Hastanesi’nden yapılan açıklama ile kuduz tanısı ile tedavi gören Mustafa Erçetin’in hayatını kaybettiği duyuruldu. Acı haberin ardından açıklamalarda bulunan Hacettepe Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Bülent Cengiz, ‘Aşıyla önlenebilecek bir hastalıktan dolayı bir evladımızı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz.’ dedi.

BABASI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Mustafa Erçetin’in ailesine acı haberin ulaştığı ve anne ve babası başta olmak üzere tüm aile üyelerinin aldıkları haberle yıkıldığı öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde Mustafa Erçetin’in babası Murat Erçetin’den oğlunun sağlık durumuyla ilgili açıklama gelmişti. Baba Murat Erçetin, ‘En son halamla birlikte doktorlarla görüştük. Her an her şeyin olabileceğini bize ilettiler. Evlat acısı çok ağır, kimse yaşamasın.’ demişti.

 

 

 

Başa dön tuşu