GÜNDEM

Borçlu Vatandaşlara O Bankalardan Müjde! İş Bankası Akbank ve QNB’den Düşük Faizle Borç Yapılandırma

Borçlu vatandaşlara müjde! 60 ay vade ile kredi kartı borçlarını taksitlendirmek için birden fazla borcun tek hesapla yapılandırılması gerekiyor. Bu bağlamda kredi kartı borcuna ek konut ya da ihtiyaç kredisi borcu gibi ikinci borcun varlığı da gerekiyor. Yalnızca kredi kartı borcunun yapılandırılmasının 60 ay vade ile gerçekleştirilmesi söz konusu değildir. Mevcut olan borçlarını döndüremeyen kişiler geçimlerini kredi kartlarından aldıkları desteklerle sürdürmekteler. Fakat kredi kartı borçlarının da birikmesi halinde artık işin içinden çıkamayan kişiler, alternatiflerini araştırıyorlar. Detaylar haberimizde sizlerle…

O Bankalardan vatandaşa yapılandırma müjdesi! Kredi kartı borcu bulunan vatandaşlar İş Bankası, Akbank ve QNB Finansbank şubelerine uğrayıp borç yapılandırma işlemi gerçekleştirebilecek! Kredi kartı borcu yapılandırmak için, kartın ait bulunduğu banka ile görüşme gerçekleştirilmesi, bu bağlamda gerçekleştirilecek işlemler için gerekli hususlarda teminat verilmesi gereklidir. Kredi borcunu taksitlendirme işleminin gerçekleştirilmesi, ilgili olan bankaya başvuru yapılması halinde olmaktadır. Borcun bulunduğu bankanın dönemsel kampanyaları takip edilerek bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. Ülkemizde son dönemler içerisinde yapılan ekonomik göstergelerdeki gerileme vatandaşların alım gücünü olumsuz yönde etkiliyor ve bütçelerde ciddi açıklar ortaya çıkıyor. Bu durum en fazla kredi kartı borçlarının ödenmesinde yeni sorunların meydana gelmesine sebep oluyor.

KREDİ KARTI BORÇ TAKSİTLENDİRME

Kredi kartı borcunu taksitlendirme işleminin gerçekleştirilişi, ilgili bankaya başvurma yoluyla yapılmaktadır. Borcun bulunduğu bankanın dönemsel kampanyaları takip edilerek veya direkt olarak banka ile görüşülerek kredi kartı borcu yapılandırma işlemi yapılabilir. Bankalar, kendi kredi kartlarının borç yapılandırması hususunda, birbirinden değişik uygulamalara gidilebilir. Bu uygulamalar, teminat isteme, taksitlendirme, faiz oranlarını değiştirme biçiminde görülebilmektedir. Fakat bankaların ortak özelliği, gelir durumunu esas ölçüt olarak kabul etmeleri olmaktadır.

Bankalar, kredi kartı yapılandırma işleminde, gelir durumuna göre vadeyi ve faiz oranını değiştirebilirler. Kredi kartı borç yapılandırması 12,24 ve 36 aylık vade fırsatları ile gerçekleştirilebilmektedir.

İŞ BANKASI BORÇ YAPILANDIRMA KAMPANYASI

İş Bankası müşterilerine sunulmakta olan avantaj gereğince kredi kartı borçları taksitlendirilerek ödenebilmektedir. İş Banka’sının düzenlemiş olduğu kampanyaya yönelik olarak gerçekleştirilen açıklamaya göre banka müşterileri kredi kartlarını 3 aya kadar vadelerle taksitlendirebilmektedir. Banka tarafınca verilen bilgilere göre müşterilerin ilgili dönem için asgari ödeme miktarını ödedikten sonra kalan miktarı 3 aya kadar taksitlendirebiliyorlar. Bu taksitlendirme işleminde 2 aylık taksitlendirme aylık %2,22, 3 aylık taksitlendirme işlemlerinde %2,84 oranında faiz uygulanmaktadır.

Bu bankaların beraberinde Garanti Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası gibi önemli bankalar da müşterilerinin kredi kartı borçlarını yapılandırmaktadır. Gerçekleştirilecek bu yapılandırma koşullarını her müşteri için ayrı ayrı belirleyen bankalar genel bunun için müşterilerine ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır. Fakat faiz oranı ve vade süresi müşteriden müşteriye farklılık göstermektedir.

Diğer bir taraftan QNB Finansbank da borç taşıma kredisi ile müşterilerinin farklı bankalara olan kredi kartı borçlarının %25’lik bölümünü yapılandırma imkanı sunmaktadır. Bu konuda düşük bir faiz oranı uygulayan QNB Finansbank, müşterilerine avantajlı çözüm imkanları tanımaktadır.

AKBANK KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA

Kredi kartına bulunan borçlarını yapılandırma imkanı tanıyan ve taksitler halinde ödenmesi için fırsat sunan bankalardan olan Akbank bu hususta müşterilerinden oldukça olumlu geri dönüşler sağlıyor. Akbank’ın yapmış olduğu son kampanyaya göre hem Akbank’a bulunan kredi kartı borçları hem de farklı bankalara bulunan kredi kartı borçları taksitlendirilmesi gerçekleştirilebiliyor. Bu fırsattan faydalanmak isteyen müşterilere Akbank tarafınca 9 aya kadar taksit imkanı sunuluyor.

Bu biçimde kredi kartı borçlarını taksitlendirme işlemini gerçekleştiren ve transfer eden müşterilere aylık olarak %2,42 faiz uygulanmaktadır. Diğer bir taraftan borç transferinde de banka müşterilerinden herhangi bir işlem ücreti istememektedir.

KREDİ KARTI BORCUNU 60 AY VADELİ YAPILANDIRMA

60 ay vade ile kredi kartı borcunu taksitlendirmek için birden fazla borcun yalnızca bir hesapla yapılandırılması gereklidir. Bu bağlamda kredi kartı borcuna ilave konut ya da ihtiyaç kredisi borcu gibi ikinci bir borcun varlığı söz konusu olmamalıdır. Yalnızca kredi kartı borcunun yapılandırılmasının 60 ay vade ile gerçekleştirilmesi söz konusu değildir.

Birden fazla kredi ve kredi kartı borcunun yalnızca tek bir hesapta birleşmesi halinde yeni kredi açılışı gerçekleştirilmektedir. Bu kredi açılışında yeni faiz oranları ve aylık ödeme planları yapılmaktadır. Bu nedenle mevcut olan faizin üzerinde bir faiz oranı meydana gelebilir. Çünkü mevcut durumda bir ödeme gecikmesi söz konusu olmaktadır ve ödeme gecikmesi halinde bankalar, yasal sınırda faiz kullanma hakkına sahip olmaktadır. Kredi kartı yapılandırmasını, farklı kredi borçlarını hesap içerisine dahil etmeden yaptırmak önerilmektedir. Bu sayede yasal üst sınırda olan faiz oranlarından kurtulmuş olunmaktadır.

Başa dön tuşu