GÜNDEM

Brent petrol yerle yeksan oldu! Akaryakıt fiyatlarına tarihi indirim geliyor: Benzin 7, motorin 9 TL birden düşecek

Akaryakıt fiyatlarında araç sahiplerini mutlu edecek müjde geldi. Brent petrol tepetaklak oldu, düştükçe düşüyor. Benzin ve motorine tarihi indirim kapıda.

Brent petrol fiyatları resmen çakıldı. Akaryakıt fiyatlarında da indirim beklentisi oluştu. Benzin ve motorine daha önce görülmemiş indirim gelecek. Araç sahipleri bu haber sonrası adeta rahat bir nefes alacak. Çünkü benzine 7, motorine 9 TL indirim beklentisi var. Brent petrol fiyatlarında yaşanan gerilemenin pompaya da yansıması bekleniyor. Peki akaryakıt indirimi ne zaman gelecek? Benzin ve motorin fiyatları ne zaman düşecek? Benzin ve motorine indirim var mı?

Brent petrol yerle yeksan oldu! Akaryakıt fiyatlarına tarihi indirim geliyor: Benzin 7, motorin 9 TL birden düşecek. Akaryakıt fiyatları İle ilgili güzel haberler geliyor. Brent petrolün varil fiyatı resmen çakıldı. Bugün uluslararası piyasalarda brent petrolün varil fiyatı 84 Dolara geriledi. ABD petrolünde de düşüş devam ederken araç sahiplerinde de benzin ve motorine indirim beklentisi oluştu. Ancak Türkiye’de petrol fiyatları döviz kuruna da bağlı olarak güncelleniyor. Dolar kuru haftaya rekorlar başlarken brent petroldeki sert düşüşün etkisiyle benzin ve motorin fiyatlarına indirim geleceği tahmin ediliyor. Peki benzin ve motorine ne zaman indirim gelecek? Benzin ve motorin fiyatları düşecek mi? 26 Eylül güncel akaryakıt fiyatları ve merak edilenler haberimizde…

BRENT PETROL FİYATLARI DİBE VURDU

Brent petrol fiyatlarında düşüş devam ediyor. Rusya ve Ukrayna krizi ile zirveye çıkan ve 130 doları geçen brent petrol merkez bankalarının faiz indirimi kararları sonrasında adeta dibe vurdu. Bu hafta başından itibaren de düşüşü devam eden brent petrol, bugün 84 dolar seviyesine kadar geriledi. Texas türü ABD petrolünün de düşüşü devam ediyor. ABD petrolü bugün 80 dolar seviyelerine kadar düştü.

BENZİN VE MOTORİN İNDİRİMİ OLACAK MI?

Peki brent petrol fiyatlarında yaşanan bu düşüş pompa fiyatlarına yansıyacak mı? Yani benzin ve motorine indirim gelecek mi? Türkiye’de akaryakıt fiyatlarını belirleyen unsurlar arasında brent petrol fiyatlarının yanı sıra Dolar/TL kuru da var. Her ne kadar brent petrol fiyatlarında düşüş devam etse de Dolar kuru bu haftaya rekorla başladı. O sebeple brent petrol fiyatlarının bir süre daha takip edilmesi gündemde. Sektör kaynaklarına göre Brent petrol fiyatlarında düşüş bir süre daha takip edilecek. Bu düşüşün sürmesi halinde ise benzin ve motorin fiyatlarında da indirim uygulanacak.

26 EYLÜL 2022 GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Akaryakıt fiyatları düşecek mi, benzin ve motorine indirim gelecek mi? Bu sorunun yanıtının yanında güncel akaryakıt fiyatları da merakla bekleniyor. İşte 26 EYLÜL 2022 GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI:

İSTANBUL:

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 19.23 TL

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 23.06 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 10,73 TL

İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 19.22 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 23.06 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 10,98TL

ANKARA:

Ankara’da benzin litre fiyatı 19.34 TL

Ankara’da motorin litre fiyatı 23.15 TL

Ankara’da LPG litre fiyatı 11 TL

İZMİR:

İzmir’de benzin litre fiyatı 19.34 TL

İzmir’de motorin litre fiyatı 23.21 TL

İzmir’de LPG litre fiyatı 10,73 TL

Başa dön tuşu