Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 18:48
 
BU CANAVARLAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, artan kadın cinayetlerine dikkat çekerek katillerin en ağır şekildeki cezalandırılmasını istedi.
SİYASET Haberi
BU CANAVARLAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI

TBMM Gündem dışı konuşmalarında söz alan MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz “Ülkemiz kadın cinayetleriyle sarsılmaya devam ederken birçok kadın ömrünün baharında bu hayattan koparılmaktadır. Canice ve vahşice işlenen, insanlığa sığmayan bu cinayetler bizleri büyük bir üzüntüye sevk etmiştir” dedi.

Katillerin en ağır şekilde cezalandırılmalarını isteyen Kılavuz, konuşmasına şu cümlelerle devam etti: “Son olarak Pınar Gültekin kardeşimiz, eli kanlı, gözü dönmüş bir cani tarafından hunharca katledilmiştir. Bir kadının dahi cinayete kurban gitmemesi adına kadına yönelik şiddet, cinayet, taciz ve tecavüz vakalarının önlenmesine yönelik çok yönlü bir mücadele, eylem planı ortaya konulmalıdır. Bu canavarlar ise en ağır şekilde cezalandırılmalı ve toplum böylesi ruh hastalarından arındırılmalıdır. Bu vesileyle Pınar Gültekin kardeşimize Allah'tan rahmet; ailesine ve milletimize baş sağlığı diliyorum, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.”

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: BU, CANAVARLAR, EN, AĞIR, ŞEKİLDE, CEZALANDIRILMALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı