GÜNDEM

Bu haberi duyanlar çok üzülecek: Artık bayram ikramiyesi verilmeyecek!

Akbank’tan Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyeleri hakkında kötü haber geldi. İşte konu ile ilgili tüm detaylar…

Alınan duyumlara göre, Akbank emekliler üzerinde aldığı kararı bankanın sosyal güvencesi olan Aksandık’tan duyurdu. Uzun zamandır Akbank ve emekliler arasında süren hukuki mücadele artık bir son buldu, çıkan karar sonucunda Akbank bünyesindeki emekliler geçmiş dönemki emekli ikramiyelerini faizi ile birlikte geri alacaklar.

Akbank’tan Bayram ikramiyeleri ile ilgili kötü haber geldi. Artık bayram ikramiyesi ödenmeyecek. Hak sahibi olan ve geçmiş döneme yönelik başvuru yapanlar ödemelerini alacak ancak, yeni ödemeler yapılmayacak. Akbank resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile kötü haberi duyurdu. Bayram ikramiyesi bekleyenler Hemen baksın başka bankaya geçerseniz ödeme alabilirsiniz.

AKSANDIK’IN YAPTIĞI AÇIKLAMADA ŞU SÖZLERE YER VERİLDİ

“Değerli emeklilerimiz, sandığımız 2018-2022 yılları arasını kapsayan bayram ikramiyelerini geriye dönük olarak yasal faizleri ile birlikte siz değerli emeklileri için geri ödemede karar kılmıştır. SGK uygulaması ile paralel olarak yürütülerek önümüzdeki dönemlerde de bu uygulamaya devam edilecek olup, birikmiş ödemelerin Kasın ayının sonuna kadar yapılması hedef görülüyor.”

AKBANK KENDİSİNE DAVA AÇANLARA ÖDEME YAPMADI

Yapılan açıklamanın ardından sevinen Akbank emeklileri şok bir haber ile karşı karşıya kaldı. Akbank Tekaüt Sandığı, uzun süredir ödemediği bayram ikramiyelerini bugün itibari ile emekli vatandaşların hesaplarına yatırmaya başladı. Ancak sandık ikramiye için konu ile ilgili kendisine dava açan emekliler için bu ödemeyi gerçekleştirmediler. Konu ile ilgili açılan dava çerçevesinde öncesinde bayram ikramiyesi ödenmeyen emeklilerin hepsine Çarşamba günü toplu olarak ödeme yapacağını duyuran sandık, dün yalnızca kendisine dava açmayan müşterilerine ödeme yaptı. Ancak sandık yetkilileri dava açan vatandaşlarına neden ödeme yapmadığı hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Başa dön tuşu