MEDYA

Burak Haktanır ödül töreninde Şebnem Korur Fincancı’yı koruyanlara seslendi: O kadın TSK’ya iftira attı

Boğaziçi Film Festivali’nde ödülünü TSK’ya iftira atan Şebnem Korur Fincancı’ya ithaf eden yönetmen Özcan Alper’in açıklamaları karşısında sessiz kalamayan oyuncu Burak Haktanır, onlarca kişinin içinden sesini yükseltti ve ‘O kadın TSK’ya iftira attı’ diyerek tepkisini dile getirdi. Ödül törenine damga vuran anlarda Şebnem Korur Fincancı’ya destek çıkanlara tepki gösteren Haktanır, ‘Türk Silahlı Kuvvetleri’ne iftira attı o kadın’ diyerek töreni terk etti.

Boğaziçi Film Festivali’nde büyük bir skandal yaşandı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kimyasal silah kullandığını iddia eden ve geçtiğimiz günlerde tutuklanarak cezaevine gönderilen Şebnem Korur Fincancı’ya ithaf edilen ödül sonrasında ödül töreni karıştı. Yönetmen Özcan Alper’in Fincancı açıklamasına sessiz kalamayan oyuncu Burak Haktanır, onlarca katılımcı arasından sesini yükseltti ve tepkisini dile getirdi.

‘BU ÖDÜLÜ ŞEBNEM KORUR FİNCANCI’YA İTHAF EDİYORUM’

Boğaziçi Film Festivali’nde ödül alan yönetmen Özcan Alper, sahnedeki konuşmasında geçtiğimiz günlerde TSK’ya kimyasal silah iftirası atan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya destek verdi. Alper konuşmasında, ‘Şebnem Korur Fincancı, sadece barış dediği için maalesef linç kampanyasına maruz kaldı. Umarım son olur. Umarım cezaevinden çıkar. Bu ödülü ona ithaf ediyorum.’ dedi.

BURAK HAKTANIR’DAN TEPKİ GELDİ

Ödül törenine katılan ünlü isimler arasında yer alan oyuncu Burak Haktanır, onlarca kişi arasından sahnede Şebnem Korur Fincancı’ya destek veren Özcan Alper’e tepki gösteren tek kişi oldu. Özcan Alper’e seslenen Haktanır, ‘O kadın TSK’ya iftira attı. Günlerdir PKK sayfaları o kadını destekliyor.’ dedi. Haktanır’ın daha sonra ödül törenini terk ettiği öğrenildi.

 

Başa dön tuşu