GÜNDEM

Bursa’da cezaevi servisine saldıran terörist yakalandı

Bursa’da 20 Nisan 2022 tarihinde cezaevi personelinin Taşıyan servis aracına yönelik düzenlenen EYP’li saldırının faili Cebrail Gündoğdu yakalandı. Terörist Gündoğdu’nun İzmir’in Menemen ilçesinde gözaltına alındığı öğrenildi.

Bursa’da 20 Nisan 2022 tarihinde cezaevi personelini taşıyan servis aracına yönelik uzaktan kumandalı EYP ile saldırı düzenlenmişti. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı koordinesindeki İstanbul Bursa Balıkesir ve İzmir Emniyet Müdürlükleri tarafından Yürütülen uzun soluklu istihbarat çalışmaları sonucunda 17 Eylül 2022 tarihinde 3 örgüt mensubu Dikili’de gözaltına alınmıştı.

Bursa’daki eylemde bombayı Balıkesir’deki hücre evinde hazırlayalım getiren ve operasyonda firari olarak aranan Emre zarif kod adlı Cebrail Gündoğdu isimli teröristin yakalanması için çalışmalar uzun süreden beri devam ediyordu.

17 Eylül’de düzenlenen operasyonun ardından hareket alanı Daralan Gündoğdu’nun yeni güvenli nokta bulma veya yurt dışına kavuşumu amacı ile İzmir’e geldiği belirlendi. Emniyet Genel Müdürlüğü istihbarat Başkanlığı koordinesinde devam eden çalışmalar sonucunda MİT başkanlığını da desteği ile İzmir’in Menemen ilçesinde firari terörist bu sabah saatlerinde yakalandı.

Başa dön tuşu