GÜNDEM

Büyükçekmece’de inşaat için kazılan alandan çok sayıda ceset çıktı

İstanbul Büyükçekmece’de inşaat için kazı yapılan alandan çok sayıda ceset çıktığı bildirildi. İnşaat alanında yapılan kazı sırasında bulunan cesetlerle ilgili polise ihbarda bulunuldu. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. İnşaat alanında yapılan kazıda bulunan cesetlerle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Kazı sırasında 4 kişiye ait iskelet bulunduğu aktarıldı. Ayrıca 1900’lü yıllara ait olduğu düşünülen metal paraların da iskeletlerin yanında yer aldığı bildirildi.

İstanbul Büyükçekmece’deki inşaat alanında bulunan iskeletler günün en çok konuşulan konusu oldu. İnşaat alanında yapılan kazı esnasında 4 kişiye ait iskelet bulundu. İhbar üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. İskeletlerin yanında 1900’lü yıllara ait olduğu düşünülen metal paralar da yer alıyordu. Öte yandan kazı yapılan alanın eski bir mezarlık olabileceğine dair yorumlar geldi.

4 KİŞİYE AİT İSKELET BULUNDU

Olay, İstanbul Büyükçekmece Karaağaç Mahallesi Eskice Yolu Caddesi’ndeki inşaat şantiye alanında yaşandı. Aktarılan bilgilere göre dün inşaat alanında yapılan kazı esnasında kepçe operatörleri 2 kişiye ait iskelet buldu. Kazı çalışmaları bugün de devam ederken çalışmalar sırasında 2 iskelet daha bulunduğu bildirildi. İskeletlerin yanında 1900’lü yıllara ait olduğu düşünülen metal paralar da yer aldığına dair bilgiler paylaşıldı.

ESKİ BİR MEZARLIK OLABİLİR

Kazı çalışmaları sırasında bulunan iskeletler ve metal paralar hemen muhafaza altına alındı. Olayın ihbarı üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Olayla ilgili inceleme devam ederken kazı yapılan alanın eski bir mezarlık olabileceği yorumları yapıldı.

 

Başa dön tuşu