MEDYA

Cahil cesaretiyle “İlber Ortaylı kim ya?” diyen dayı sosyal medyada gündem oldu! Ünlü tarihçiyi yerden yere vurdu!

Sosyal medyanın yeni trendi ünlü tarihçi İlber Ortaylı’yı yerden yere vuran Dayı oldu. “İlber Ortaylı kim ya?” diyen vatandaş sosyal medyanın gündemine oturdu.

Sosyal medyada her geçen gün yeni bir ilginç olay gündeme geliyor. Bu defa gündeme oturan ise ünlü tarihçi İlber Ortaylı ya yerden yere vuran vatandaş oldu. Sosyal medya kullanıcıları Birgül ünlü tarihçi için kullandığı ifadeler nedeniyle vatandaşa tepki gösterdi.

Sosyal medyada gün geçmiyor ki ilginç içerikler gündemi oturmasın. Bu defa da öyle bir video ortaya çıktı ki bir vatandaşın cahil cesareti ile ünlü tarihçi İlber Ortaylı’yı yerden yere vurması sosyal medyanın gündemine oturdu. Ancak İlber Ortaylı hakkında söylenen sözler sosyal medyada tepki çekti.

Sosyal medyada viral oldu

İlber Ortaylı, ünlü bir tarihçi olmasının yanında gençler arasında da popüler isimlerden biri. Özellik ve bir döneme damga vuran capsleri bile bulunuyor. Ancak sosyal medyada yayınlanan bir videoda bir vatandaş İlber Ortaylı’nın kendisinden bilgili olmadığını iddia ederek Onunla her türlü konuda yarışabileceğini söylüyor.

Söz konusu videonun internette dolaşıma girmesi sonrası sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi. “İlber Ortaylı da kim” diyen vatandaşa söyledikleri için cahil cesareti denildi.

Başa dön tuşu