Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 14:47
 
ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
ÇGC Kültür ve Sosyal Tesislerine gelerek; yeni yönetime ‘Hayırlı Olsun Ziyareti’nde bulunan CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, gündeme dair açıklamalar yaptı.
GÜNDEM Haberi
ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Kültür ve Sosyal Tesisleri’ne gelerek; ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret etti. Yeni dönem başkanlığı için Esendemir’i tebrik eden Şevkin, ÇGC Genel Kurulu’nun basın camiasına hayırlı olmasını belirtti.

 

Başkan Esendemir ise temennilerinden dolayı teşekkürlerini ilettikten sonra Şevkin’e yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttı.

 

Ziyarette; Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Uri, Başkan Yardımcısı Mehmet Serbes, Mali Sekreter Murat Yonat, Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Ünkat ve Mustafa Akköse de hazır bulundu.

 

Ziyaret sırasında gündeme dair açıklamalar yapan CHP Adana Milletvekili Şevkin, Türkiye’nin içte ve dışta birçok sorunu bulunduğunu, bunların en başında ise işsizlik ve ekonomik krizin geldiğine dikkat çekti.

 

Genç nüfus içerisinde işsizliğin çok yüksek olduğunu, yetkililerin kriz olmadığı yönünde yaptıkları açıklamaların gerçeği yansıtmadığını, son olarak çocuklarının aç olduğunu belirten bir vatandaşın kendisini yaktığına ve hayatını kaybettiğine değinen Şevkin; partisinin ekonomik krizle ilgili detaylı bir çalışma gerçekleştirdiğini ve bir dizi ziyaret yaptıklarını söyledi.

 

Şevkin; ‘‘Ekonomik kriz ile ilgili olarak rapor çalışmalarımız devam ediyor. Son olarak ülkemizin sanayi başkenti diye nitelendirilen Kocaeli’de; Gebze, Çayırova ve Dilovası’ndaki fabrikalarla temaslarda bulunarak, çeşitli ziyaretler gerçekleştirdik. Yöneticilerle ve işçi arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmeler doğrultusunda ekonomik krizin bölgede yarattığı tahribatla ilgili rapor hazırladık. Hazırladığımız raporu önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız.’’ dedi.

 

Adana’nın da ekonomik krizden muzdarip olduğunu ve kentte işsiz sayısının giderek arttığını dile getiren Milletvekili Şevkin, bir zamanlar sanayi kenti olan Adana’nın bu özelliğini kaybettiğini belirterek, bu gerilemeyi durdurabilmek ve ilerleyebilmek adına çalışmaların sürdürüleceğini söyledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇALIŞMALARIMIZ, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı