GÜNDEM

Canan Kaftancıoğlu TTB Başkanı Fincancı’nın evinde kalaşnikof mermisi bulunması ile ilgili: Onlar sizin iyiliğiniz için

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kimyasal silah kullandığını iddia eden ve Kadıköy’de gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın evinde yapılan aramada örgütsel el kitabı ve kalaşnikof mermileri ele geçirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ‘Korkmayın onlar sizin iyiliğiniz için’ ifadeleri gündem oldu. Kaftancıoğlu’nun açıklaması çok konuşuldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kimyasal silah kullandığını iddia eden ve bu çıkışıyla tepki toplayan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nun soruşturması kapsamında Kadıköy’deki evinde gözaltına alındı. ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan gözaltına alınan Fincancı’nın evinde yapılan aramalarda örgütsel el kitabı ve kalaşnikof mermileri ele geçirildi. Evinde kalaşnikof mermileri bulunan Fincancı ile ilgili açıklama yapan Canan Kaftancıoğlu, paylaşımıyla sosyal medyanın gündemine oturdu. İşte detaylar…

EVİNDEKİ ARAMADA KALAŞNİKOF MERMİLERİ ELE GEÇİRİLDİ

Kadıköy’deki evinde gözaltına alınan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın evinde arama yapan ekipler, örgütsel el kitabı ve kalaşnikof mermileri buldu. Öte yandan Cumhuriyet Başsavcılığı Fincancı’nın Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanlığı görevine son verilmesini talep etti. Başsavcılık tarafından yeni merkez konseyi başkanı seçilmesi için nöbetçi asliye hukuk mahkemesi nezdinde talepte bulunuldu. Ayrıca Savcılık, merkez ve tabip odalarındaki sorumlu organların da görevlerine son verilmesini talep etti.

KAFTANCIOĞLU’NDAN TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIM

TTB Başkanı Fincancı’nın gözaltına alınması ve evinde yapılan aramada kalaşnikof mermileri bulunması ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘Sevgili emniyet mensupları bir Adli Tıpçının evinde, iş yerinde arama yaparsanız eğer ayı haricinde (adli olaya karışmışsa o da olabilir:) kemik, başkasına ait kıl, tüy, kesici-delici alet ve ateşli silah materyalleriyle karşılaşabilirsiniz. Korkmayın onlar sizin iyiliğiniz içindir.’ ifadelerini kullandı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör operasyonlarında kimyasal silah kullandığını iddia etmişti. Bu iddialara Milli Savunma Bakanlığı’ndan yanıt gelmiş ve Bakanlık, ‘TSK envanterinde kimyasal silah bulunmadığını bildirmişti.

Başa dön tuşu