SPOR

Cengiz Ünder Galatasaray’a geliyor! İmzalar atılmak üzere

Marsilya’da forma giyen Cengiz Ünder’in Süper Lig’e geri döneceğine dair iddialar geçtiğimiz aylarda spor manşetlerine bomba gibi düşmüştü. Galatasaray’ın kadrosuna katmak istediği Ünder’in Galatasaray’a imza atmasının an meselesi olduğu öne sürüldü. Marsilya’nın yıldız futbolcuya kulüp bulmak için çalışmalara başladığı aktarılırken Galatasaray’la görüşmelerin ise oldukça ilerlediği iddiaları ortaya atıldı.

Galatasaray’da Cengiz Ünder hareketliliği yaşanıyor. Milli yıldızın Süper Lig ekibi Galatasaray’a gelmesi an meselesi olarak görülüyor. Marsilya ve Galatasaray’ın Cengiz Ünder transferi için görüşmeleri ilerlettiği iddia edilirken Cengiz’in de Galatasaray transferine sıcak baktığı öğrenildi. Ünder’in menajeri de söz konusu iddiaları doğruladı.

KULÜP ARAYIŞLARI BAŞLADI

Sezon başında göreve başlayan Marsilya Teknik Direktörü Igor Tudor, yıldız futbolcu Cengiz Ünder’e forma şansı vermiyordu. Tudor’un Cengiz’e görev vermemesi ve son gelişmelerin ardından Marsilya yönetimi Ünder için kulüp aramalarına başladı. Marsilya, Cengiz’den para kazanmak ve maaşını bütçeden çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

CENGİZ GALATASARAY TRANSFERİNE OLUMLU BAKIYOR

Galatasaray, Marsilya’nın kulüp arayışlarına başladığı Cengiz Ünder için harekete geçti. Marsilya Başkanı Pablo Longoria ve Galatasaray’ın Ünder transferi için görüşmeleri ileri seviyeye taşıdığı iddia edildi. Transferlerin bonservisle biteceği aktarılırken Cengiz Ünder’in de Galatasaray transferine olumlu baktığı öne sürüldü.

MENAJERİ İDDİALARI DOĞRULADI

Öte yandan Cengiz Ünder’in menajeri de Türk kulüpleriyle devam eden görüşmelerle ilgili iddiaları doğruladı. Ünder, geçtiğimiz sezon Marsilya formasıyla 47 maça çıkmış ve 13 gol, 6 asist kaydetmişti. Yeni sezonda ise 17 maça çıkmış ve 1 asist kaydedebilmişti. Yıldız futbolcu, 2021 yılında 8.4 milyon Euroluk satın alma opsiyonuyla Marsilya’ya transfer olmuştu.

Başa dön tuşu