SPOR

Ceyhanlılar ‘Kurtuluş’a koştu

Adana’nın Ceyhan ilçesinin kurtuluşunun 100. yılında düzenlenen kutlamalar kapsamında ‘100. Yıl Kurtuluş Koşusu’ gerçekleştirildi. Türkiye’nin her yerinden katılan milli sporcular ve Ceyhanlı’nın katıldığı kıyasıya yarışta, renkli anlar yaşandı. 10 kilometre güzergah boyunca gerçekleşen ‘Maraton’ koşusunda vatandaşlar ve sporcular 100.Yıl coşkusunu tüm Ceyhanlılara hissettirdi.

Ceyhan’ın ve Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen ‘100 Yıl Kurtuluş Koşusu’na katılan hemşehrilerine teşekkür eden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ben sporcunun, zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünden hareketle kurtuluş yıllarında gösterdiği kahramanlıklarla ülke savunmasında etkin bir görev üstlenen güzel Ceyhanımızı zeki, çevik, ahlâklı sporculardan oluşan bir spor kenti yapma uğraşında olacağız” dedi.

BAŞKAN ERDEM, ATATÜRK’E MİNNETLERİNİ SUNDU

Ceyhanlıların kurtuluş coşkusuna çocuklarıyla birlikte ortak olmasından duyduğu mutluluğu paylaşan Başkan Hülya Erdem, maraton koşularının halkın birleştirici gücüne olan inançla düzenlendiğine dikkat çekti.
“Ceyhanımızda vatandaşlarımızla bir arada kurtuluşumuzun yüzüncü yılında yüzümüzü aydınlığa dönerek gerçekleştirdiğimiz koşumuzun çağdaş yarınlarımız için önemli bir işaret olmasını diliyorum” diye konuşan Başkan Erdem, “Bu güzel günde, özel bir amaç için bizleri buluşturan başta ülkemizin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Ceyhanlı kahramanlarımıza saygı ve minnet duygularımızı sunuyorum” dedi.
ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI
Ceyhan’ın kurtuluşunun 100. Yılına özel düzenlenen maraton koşusunda kadınlarda şampiyon Fatma  Karasu olurken, ikinciliği Yayla Günen, üçüncülüğü ise Büşra Nur Kolcu kazandı. Erkeklerde ise şampiyonluk ipini Murat Emektar göğüslerken, Ersin Tekal; ikinci, Süleyman Bekmezci de üçüncü oldu.
Maraton koşusunda dereceye girenlere madalyalarını takdim eden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ayrıca şampiyonlara 7 bin Türk Lirası, ikincilere 5 bin Türk Lirası, üçüncü sporculara ise 3 bin Türk Lirası ödül verdi.

Başa dön tuşu