GÜNDEM

Çocuğu olan ailelere hemen başvurun! Devlet 12 ay boyunca 2540 lira nakdi yardım ödeyecek

Devletten çocuğu olan ailelere yeni yardım! Tam 12 ay boyunca 2.540 lira nakdi yardım verilecek. Başvuru süresi bitiyor geç kalmayın.

Ekonomik kriz ne yazık ki en çok çocuğu olan ailelere etkiledi. Okulların da açılması ile birlikte ailelerin masrafları ikiye katlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuğu olan ve dar gelirli olan ailelere maddi destek ödemelerinin devam edeceğini duyurdu. Bakanlık başvuru yapan ailelere aylık 2450 TL maddi yardım yapacak. Devletin sağlayacağı yardım ödemeleri 12 ay boyunca aralıksız devam edecek. Ancak devlet yardımı için başvuru süresi var. Başvuru süresini kaçırmadan başvuranlar Kasım ayından itibaren ödeme almaya başlayacak.

Çocuğu olan ailelere hemen başvurun! Devlet 12 ay boyunca 2540 lira nakdi yardım ödeyecek. Devlet, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile her ay yardıma muhtaç vatandaşlara milyonlarca liralık ödeme yapıyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişiler başvuru yapmaları durumunda devlet yardımı imkanından faydalanabilir yor. Ayrıca çocuğu olan ailelere ekstra sosyal yardım veriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 12 ay boyunca devam edecek çocuk yardımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başvuru süresini kaçırmadan başvurularını tamamlayan aileler ekim ayı da dahil olmak üzere 2450 TL ödeme alacak. Devletin çocuğu olan ailelere sağladığı sosyal yardım ödemeleri tam 12 ay boyunca devam edecek. Maddi imkansızlıklar sebebiyle çocuklarına Eğitim’den koparmak zorunda kalan aileler bu ödemeler sayesinde rahat bir nefes alma fırsatına da sahip olacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çocuğu olan ailelere verilecek 12 aylık yardım ödemesinin detaylarını açıkladı.

BAŞVURU SÜRESİNİ KAÇIRMAYIN

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi bir çok kişiye farklı kalemler de sosyal yardım ödemesi yapıyor. Ancak bu ödemelerde en büyük bütçe çocuklara ayrılıyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olduğu için çocuğunu okula gönderemeyen aileler devlete başvuru yaparak sosyal yardım ödemesi alabiliyor. çocuklara eğitim yardımı olarak verilen sosyal yardım ödemesi Eylül ayı başvuruları tamamlandı. Eylül ayında eğitim desteği yapanlar başvurusu yapanlar Ekim ayından itibaren ödemelerini almaya başladı. Kasım ayı için ödeme almak isteyenlerin ise ekim ayı sonuna kadar başvuru işlemlerini yapmaları gerekiyor. Başvuru işlemleri Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile ve e-devlet üzerinden yapılabiliyor.

EĞİTİM DESTEĞİ 12 AY BOYUNCA DEVAM EDİYOR

Çocuğu olan ailelere sağlanan eğitim desteği bakanlık tarafından 12 ay boyunca kesintisiz olarak düzenli veriliyor. Ayrıca ödemeler Her çocuk için ayrı yapılıyor. Yani başvuru yaparak çocuk başına eğitim yardımı almak mümkün. 2022 yılının ikinci yarısı için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının çocuk yardımı olarak verdiği ödemeler 2450 TL oldu. Yani başvuru yapan aileler çocuklarının eğitimi için 2450 TL maddi yardım olabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

Aile Bakanlığı Eğitim yardımı imkanından faydalanmak isteyenler için başvuru şartları da belli oldu. hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az ise aileler başvuru yapabiliyor. Aynı zamanda çocukların eğitim görüyor olmaları da gerekiyor.

Başa dön tuşu