GÜNDEM

Çocuğu olanlara 650 TL’ye kadar destek ödemesi verilecek! 2 gün içinde başvuru yapın

Çocuk yardımı verilecek. Aile Bakanlığı 2 gün içinde başvuranların 15 Kasım’da ödeme alacağını açıkladı. PTT’den 600 TL’ye kadar ödeme yapılıyor.

Çocuğu olanlara 650 TL’ye kadar destek ödemesi verilecek! 2 gün içinde başvuru yapın. Çocuk desteği ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak? Aile Bakanlığı tarafından Türkiye Aile Destek programı kapsamında verilen çocuk yardımı ödemeleri için araştırmalar devam ediyor. Hak sahiplerinin hesaplarına Temmuz ayından bu yana ödemeler yatıyor. Kasım ayının yeni başlaması ile birlikte birçok kişi çocuk desteği ödemeleri ne zaman yatacak sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Aile Bakanlığı o soruya cevap verdi. Peki, 4 Kasım çocuk desteği ödemeleri yattı mı?

Aile Bakanlığı çocuk desteği ödemeleri ne zaman yatacak? 4 Kasım çocuk desteği ödemeleri yattı mı? Bu soruların yanıtı hak sahibi vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Türkiye Aile Destek programı kapsamında ailelere aylık 600 TL çocuk yardımı veriliyor. Kasım ayında yatacak ödemeler için araştırmalar devam ederken bir yandan da başvurular alınıyor. Peki, kasım ayı Aile Destek paketi ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak? Türkiye Aile Destek paketi kasım ayı ödemeleri ile ilgili merak edilenler haberimizde…

KASIM AYI ÇOCUK DESTEĞİ ÖDEMELERİ YATTI MI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Kasım Türkiye Aile Destek programı ödemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çocuk desteği ödemelerine ilişkin son dakika açıklaması yapan Bakan yanık, ödemelerin 15 Kasım tarihinden itibaren hesaplara yatmaya başlayacağını duyurdu. Kasım ayında Aile Destek paketinden yararlanan hak sahiplerine 600 TL ödeme verilecek.

KAÇ TL ÇOCUK DESTEĞİ ÖDEMESİ VERİLİYOR?

Türkiye Aile Destek programı kapsamında çocuk desteği ödemeleri ailenin çocuk sayısına göre yapılıyor. Ödemeler 350 ile 650 TL arasında değişiyor. Bakanlık tarafından açıklanan rakamlara göre verilen ödemeler şu şekilde;

1-2 çocuklu hanelere 350,

Üç çocuklu hanelere 450,

Dört çocuklu hanelere 550,

5 ve üzeri sayıda çocuk bulunan hanelere 650 lira ödeme yapılacak.

E-DEVLET’TEN BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Türkiye Aile Destek programı kapsamında hala e-devlet üzerinden çocuk desteği için başvuru yapmak mümkün. t.c. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda başvuru şartlarına da uygun olmak gerekiyor. Hane içinde kişi başına düşen geliri Asgari ücretin üçte birinden az ise çocuk desteği ödemesi alabilirsiniz.

Başa dön tuşu