ÇUKUROVA

Çocuklar evde sıkılmayacak

Koronavirüs salgınından dolayı evlerinden çıkamayan çocukların imdadına Çukurova Belediyesi yetişti. Çukurova Belediyesi,  Kırtasiye sponsorluğunda Gülen Yüzler Semt Kreşlerinde eğitim gören 500 çocuğa 5 bin hikaye ve boyama kitabı dağıtımına başladı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 5 bin kitabı  Kırtasiye Sahibi Ömer Akkaya’dan Atatürk Yaşam Köyünde teslim aldı. Hikaye ve boyama kitaplarını inceleyen Başkan Soner Çetin, Ömer Akkaya’ya teşekkür etti. Başkan Soner Çetin, “Salgın dolayısıyla vatandaşlarımızın büyük bölümü evlerine kapanmak zorunda kaldı. Bu süreçte çocuklarımızın sağlığını düşünerek biz de belediyemiz kreşlerini kapattık. Ancak çocuklarımız evlerinde eğitimlerine devam ediyor. My Vip Kırtasiye işbirliği ile şimdi de her çocuğumuza hikaye ve boyama kitaplarından oluşan 10 kitaplık set hediye ediyoruz. Çocuklarımız evde kaldıklarını süre içerisinde keyifli zaman geçireceklerdir. Bizimle yaptığı işbirliğinden dolayı  Ömer Akkaya ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

KİTAPLARI KENDİ ELLERİYLE DAĞITTI

Başkan Soner Çetin daha sonra bazı kreş öğrencilerini ziyaret ederek, kitaplarını evlerinde kendilerine teslim etti. Çocuklara iyi okumalar dileyen Başkan Soner Çetin, bu sıkıntılı sürecin bir an önce atlatılması temennisinde bulundu.

5 BİN KİTAP DAHA DAĞITILACAK

Öte yandan yine Çukurova Belediyesi ve Kırtasiye işbirliğiyle toplam 5 bin kitabın daha dağıtılacağı duyuruldu. Anaokulu çağındaki çocuklar için hazırlanan kitap setleri 05458730101 numaralı telefonu arayan ilk 500 kişiye verilecek. 

Başa dön tuşu