ÇUKUROVA

Çukurova Bölgesel Havalimanı için geri sayım başladı

Türkiye’nin 4 büyük havalimanı olma özelliği taşıyacak olan Çukurova bölgesel Havalimanı için geri sayım başladı. Kozuva Şirketler Grubu tarafından inşa edilen havalimanının 2023 Şubat ayında faaliyete geçmesi planlanıyor.

Türkiye’nin 4 büyük Hava Limanı olma özelliğini taşıyacak olan Çukurova bölgesel havalimanının da çalışmalar devam ediyor. Havalimanının alt ve üstyapı işlerini yürüten Kozuva Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva Adana havalimanının kafanı kapanmayacak ana dair açıklamalarda bulundu.

Adana havalimanı kapanacak mı?

Kozuva Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Adana Havalimanı kapanacak mı sorusuna yanıt verdi. yeni havalimanı hizmete girdikten sonra buna karar verileceğini söyleyen Kozuva, 12000 metrekarelik havalimanının Adana’ya yakışmadığını belirterek “Yakışıyorsa kalsın” ifadelerini kullandı.

Açılış için geri sayım başladı

Kozuva Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Basın mensupları ile birlikte havalimanına gelerek çalışmaları yerinde gördü. incelemenin ardından açıklamalarda bulunan kozuva, “Çukurova Havalimanı Türkiye’nin 4. büyük havalimanı oluyor. Kargoda Türkiye’nin 2. büyük havalimanı oluyor. Adana Havalimanı’nın şuanda toplam hizmet ettiği alan sadece 12 bin metrekare alan. Buda bu bölgeye yakışık almıyor ve gerçekten kaldırmıyor. Bizim havalimanımız normalde 3 etap da yapılması gereken bir havalimanıydı. 1. etabımız 7 milyon yolcuya kadar 60 bin metrekareydi. 2. etap havalimanımız 7 milyon ile 9 milyon yolcuya ulaştığı zaman 85 bin metrekareye çıkıyorduk. 3. etabımız 9 milyondan sonra 107 bin metrekareye çıkıyorduk. Burası ilk açıldığı zaman 5-5,5 milyon bir yolcusu olacaktı. Biz dedik ki etap etap yapmayalım. 12 yıldan beri kanayan bir yara var burada yapmışken hepsini bir anda yapalım. ve 3 etabı şuanda bir arada yapıyoruz” dedi.

Başa dön tuşu