GENEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zammıyla ilgili beklenen haberi verdi

Partisinin etkinliğine katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılında memur, emekli ve asgari ücretlilere yapılacak zamlarla ilgili heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. İşçinin, memurun ve emeklinin gözü yılbaşında yapılacak olan zamma çevrildi. Bugünkü açıklamasında küresel ekonomik krize dikkat çeken Erdoğan, yılbaşında maaşlarda ciddi bir artış olacağını söyledi ve ‘ Enflasyonun refah kaybını aşama aşama gidermekte kararlıyız’ ifadelerini kullandı.

AK Parti Kadın Kolları Kuruluştan Bugüne MKYK ve İl Başkanları ile Toplantı programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasının başında Mersin’deki terör saldırısını lanetleyen Erdoğan, asgari ücretli ve emeklilere yılbaşında yapılacak olan zamla ilgili de heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.

MERSİN’DEKİ POLİSEVİ SALDIRISI

Partisinin programında gündeme dair önemli açıklamalara yer veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının başında dün Mersin’deki polisevine düzenlenen terör saldırısını lanetledi ve ‘Bu nasıl bir vicdan, nasıl bir anlayış? Nasıl bir beyin yıkama ameliyesi yaptınız ki bu iki kadın kendilerini batıl davası için feda etti. Üstelik polisevimizi imha etmeye çalışırken. Hangi yüzle bu milletin karşısına çıkıp kendilerini anlatacaklar? Hangi yüzle biz özgürlükçüyüz, Türk siyasi hayatında varız diyecekler? Hangi yüzle? Bugüne kadar yüzlerce kadın bu batıl terör davası için kendilerini yok etti. Biz kadınlarımızla, milletimize hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Daü, taş, kar, kış demeden bunu yapıyoruz. Bunlar maalesef batıl davası için insanlarını, kadınlarını yok ediyor’ dedi.

ASGARİ ÜCRET İLE İLGİLİ HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA

Açıklamasında küresel ekonomik krize vurgu yapan Erdoğan, ‘Küresel ekonomik krizin ülkemize olan etkileri sebebiyle sıkıntı yaşayan her kesimi rahatlatacak adımları attık, atmayı da sürdüreceğiz. Asgari ücret, memur ve emekli maaşına kadar tüm kısımların gelirini ciddi şekilde yılbaşından itibaren tekrar yükselterek enflasyonun refah kaybını aşama aşama gidermekte kararlıyız’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri asgari ücretle çalışanları ve emeklileri heyecanlandırırken gözler yılbaşında yapılacak zam oranına çevrildi.

 

Başa dön tuşu