GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT için tarih verdi

Milyonlarca kişinin büyük bir heyecan ve merakla beklediği EYT ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan açıklama geldi. A Haber’de soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkesin merakla beklediği EYT konusuna da değindi. Gözler EYT ile ilgili düzenlemeye çevrilirken Erdoğan, yılbaşını işaret etti.

EYT ile ilgili çalışmalar devam ederken milyonlarca kişi EYT ile ilgili yapılacak açıklamayı merakla bekliyor. EYT düzenlemesi ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den kamuoyuna sık sık bilgilendirmeler yapılıyor. A Haber’e özel verdiği röportajda soruları yanıtlayan Erdoğan’dan da merakla beklenen bu konuyla ilgili önemli açıklamalar geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN EYT AÇIKLAMASI

A Haber canlı yayınında merak edilenleri yanıtlayan ve gündeme dair önemli açıklamalara yer veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemin en çok gündeme gelen konularından olan EYT konusuyla ilgili de konuştu. EYT ile ilgili yılbaşını işaret eden Erdoğan, ‘2023 yılına bunu açıklayarak girmiş olacağız’ diyerek herkesi heyecanlandırdı.

ARALIK AYINDA MECLİS’E SUNULACAK

Milyonları ilgilendiren EYT konusuyla ilgili sık sık açıklamalar yaparak kamuoyunu bilgilendiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, daha önce yaptığı açıklamada konunun Aralık ayında Meclis’e sunulacağını söylemişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın da EYT ile ilgili çalışmasında artık sona geldiği aktarıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ASGARİ ÜCRET VURGUSU

EYT ile ilgili açıklamasında asgari ücrete de yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Vedat Bilgin’in ekibiyle birlikte çalışmalarına devam ettiğini, Aralık ayı ve yeni yılın EYT ve asgari ücretin peş peşe açıklandığı aylar olacağını dile getirdi. Konuşmasında asgari ücret zammına da yer veren Erdoğan, ‘Buralarda ücret politikası da ne durumdaysa bunları da açıklayacağız. Bunlardan en önemlisi asgari ücretin yeniden tespiti çalışması olacak. Bu çalışmayla birlikte gerek sözleşmeliler gerek EYT, yani biz 2023’e bunları açıklayarak girmiş olacağız.’ dedi.

 

Başa dön tuşu