GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! Tarım Kredi Kooperatifi marketlerde 5 lt ayçiçek yağı, 100 TL altına iniyor, kırmızı et ve toz şeker de düşecek

Tarım Kredi Kooperatifi marketlerde son dönemlerde artan fiyatları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan talimat geldi. Enflasyon verilerini düşürmek için yoğun çaba harcayan hükümet Tarım Kredi Kooperatifi marketlerdeki fiyatlardan da rahatsız. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği talimata göre Tarım Kredi Kooperatif marketlerde de fiyatlar düşürülecek. Yani TKM Ayçiçek yağı, toz şeker, nohut, mercimek fiyatları düşüyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Tarım Kredi Kooperatif marketleri için yeni talimat geldi. Son dönemlerde Hayat pahalılığı nedeniyle Alım gücü düşen vatandaşların daha rahat alışveriş yapılabilmesi için açılan Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde de fiyatların yükselmesi şikayet konusu olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konuda yeni bir talimat geldi. AK Parti MKYK toplantısı sonrasında tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi ile görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinin amaçlı olmadığını belirterek fiyatların bir an önce düşürülmesi talimatını verdi.

Türkiye’de enflasyon rakamları Temmuz ayında yüzde 80’e dayanırken özellikle gıda enflasyonu giderek artıyor. Gıda enflasyonunda Yaşanan bu artış aynı zamanda Market raflarına da olumsuz yap yansıyor. Şu anda Türkiye tüm dünyada gıda enflasyonu yaşayan ülkeler arasında 4 sıraya yerleşmiş durumda. Her geçen gün artan hayat pahalılığı nedeniyle vatandaşlar market raflarından alışveriş yapmak da bile güçlük çekiyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken gıda fiyatlarını düşürecek olan yeni talimat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ MARKETLERİ İÇİN TALİMAT VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz aylarda alışverişte yaptığı Tarım Kredi Kooperatif marketlerindeki fiyatlar nedeniyle talimat verdi. AK Parti MKYK toplantısı sonrasında tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinin kat amaçlı olmadığını belirterek fiyatlarını düşürülmesini istedi. Vatandaşların daha ekonomik alışverişe yapabilmesi için geçtiğimiz gün aylarda açılan Tarım Kredi Kooperatif marketlerde Ayçiçek yağı, toz şeker, mercimek, Fasulye, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, un, çay gibi ürünler diğer marketleri oranla daha ekonomik fiyatlarla satılıyor. Ancak son dönemlerde bu markette yaşanan fiyat artışları da vatandaşlar tarafından şikayet ediliyor. Vatandaşların taleplerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da özellikle Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde satılan et fiyatlarının düşürülmesi talimatını verdi.

TARIM KREDİ MARKET AYÇİÇEK YAĞI, TOZ ŞEKER VE ET İNDİRİMİ GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı ise fiyatlar üzerinde çalışma yapmaya başladı. Tarım Kredi marketlerde şu anda 5 litre Ayçiçek yağı 135 TL fiyatı ile satılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği talimat sonrasında Bu fiyatın 100 TL altına düşeceği tahmin ediliyor. Aynı şekilde kırmızı et fiyatlarında da diğer marketlerin neredeyse yarı fiyatına inilmesi gündemde.

Başa dön tuşu