SİYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Diyarbakır’da Demirtaş tepkisi: Kürt kardeşlerimi sömürüyor

Diyarbakır’daki toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tutukluluğu devam eden eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a tepki gösterdi. 140 projenin açılışını gerçekleştirmek üzere Diyarbakır’a gelen Erdoğan, Edirne Cezaevi’nde tutuklu olan Demirtaş’a tepki gösterdi ve ‘Kürtlükle alakası yok ama Kürt kardeşlerimi sömürüyor’ dedi.

Diyarbakır’daki toplu açılış törenini gerçekleştirmek üzere kente gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 12 milyar 342 milyon liraya mal olan 140 projenin açılışında çok önemli açıklamalara yer verdi. Erdoğan’ın açıklamaları sırasında tutukluluğu devam eden eski EHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a tepkisi gündem oldu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar…

‘DİYARBAKIR’I ÇOK ÖZLEMİŞİZ’

Açılış törenindeki sözlerine geçtiğimiz günlerde Amasra’da meydana gelen maden kazasına değinerek başlayan Erdoğan, ‘Diyarbakır’ı çok özlemişiz. Sizden anladığım coşku kadarıyla Diyarbakır’da bizi özlemiş. Bartın’da yaşanan elim bir kaza sebebiyle programımızı ertelemek zorunda kaldık. Değerli kardeşlerim bütün şehitlerin aileleri bize emanettir. O emanete de sonuna kadar sahip çıkacağız.’ dedi.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ’A TEPKİ

Diyarbakır’daki açılış töreninde yaptığı açıklamasında tutukluluğu devam eden eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a da tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Demirtaş açıklaması gündem oldu. Diyarbakır’ın yaşadığı karanlık günlerin geride kaldığını dile getiren Erdoğan, ‘Edirne’de cezaevinde kalan kişinin Kürtlükle alakası yok. Bu adam Kürt değil. Ama vatandaşlarımı sömürüyor. Bir tane eş başkanları var. Kürt mü? O da aynı şekilde ne yapıyor? Benim Kürt kardeşlerimi sömürüyor. Diyarbakır ekonomisiyle, kültür ve sanatıyla, altyapısıyla yoluna kararlı bir şekilde devam etmektedir. Artık Diyarbakır huzurun şehridir.’ dedi.

 

Başa dön tuşu