TEKNOLOJİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Elon Musk’ın mavi tık kararı sonrası açıklama

Twitter’ı satın alan Elon Musk, sosyal medya platformu üzerinde değişiklikler yapmaya devam ediyor. Elon Musk, Geçtiğimiz günlerde Twitter mavi tık rozeti için para almaya başlayacağını duyurdu. Kendine yeni bir kazanç kapısı açmaya hazırlanan Elon Musk’ın bu kararı çok konuşulurken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da ilk Yorum geldi.

Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın alan ve kendisini CEO olarak atayan Elon Musk, yeni kararlarını peş peşe duyurmaya devam ediyor. Musk’ın Twitter ile ilgili yeni kararı ise mavi tık rozetine aylık ücret alınması oldu. Konu ile ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Elon Musk, aylık 8 dolar alınacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da bu karar sonrası ilk açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan mavi tık açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki akşam Atv ekranlarında Cumhurbaşkanı özel programına katıldı ve gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorulan sorular arasında sosyal medya devi Twitter’ı satın alan Elon Musk’ın mavi tık’a aylık ücret alma kararı da vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk ile uzun zamandan bu yana görüşmediklerini belirtirken bir sene olmadığını ancak görüşme zarureti de olmadığını söyledi. Şu anda Twitter’dan dolayı bir görüşme zarureti olabileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çok tartışılan mavi tik kararı ile ilgili olarak ise “Yok, belki biz farklı olabiliriz. Onunla da bir diplomasi yürütebiliriz.” dedi.

Başa dön tuşu