SİYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan referandum çağrısı: Son söz milletimize ait olacaktır

Geçtiğimiz haftalarda CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışıyla ilgili referandum çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu çağrıyı tekrarladı. Bugün partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, bir kez daha başörtüsü için anayasa teklifinde bulundu. Başörtüsü ile ilgili anayasa değişikliği için halk oylaması da dahil diğer adımları atmaya hazır olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Meclis’te gereken çoğunluk olmazsa son söz milletimize ait olacaktır.’ dedi.

Başörtüsü tartışması siyasetin gündeminden düşmüyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği başörtüsü konusuyla ilgili anayasa değişikliği teklifini yineleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na referandum çağrısı yaptı. ‘Biz şimdiye kadar milletimizin hakemliğinden asla korkmadık’ ifadelerini kullanan Erdoğan, ‘Tüm adımları atmaya hazırız’ dedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar…

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN REFERANDUM ÇAĞRISI

Bugün AK Parti Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalara yer veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başörtüsü konusuna değindi ve bir kez daha referandum çağrısı yaptı. Geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, konuyu yeniden gündeme taşıyan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na referandum çağrısı yapmış ve ‘CHP Genel Başkanı milletimizin kabuk bağlamış başörtüsü meselesini yeniden açtı. Bu tartışma vesilesiyle başörtüsü özgürlüğünü de hala hazmedemeyenlerin yüzlerindeki sahte maskenin aralandığını gördük. Hadi, sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim. Parlamentoda bu iş çözülmüyorsa kararı millet versin.’ demişti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’na katıldı. ( Mustafa Kamacı – Anadolu Ajansı )

‘MİLLETİMİZİN HAKEMLİĞİNDEN ASLA KORKMADIK’

Bugün partisinin grup toplantısında bu konuya ağırlık veren Erdoğan, ‘Biz şimdiye kadar milletimizin hakemliğinden asla korkmadık. Meclis’te gereken çoğunluk oluşmazsa son söz milletimize ait olacaktır. Sandığı duyunca yaptığı açıklamalar da milli irade korkusunun yeni bir emaresi. Daha Cumhurbaşkanı adaylarını dahi belirleyemeyenlerin şimdiden telaşa kapıldıkları anlaşılıyor. Bunların helalleşme çağrıları yalan, dolan ve göz boyamadan ibarettir.’ ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu