GÜNDEM

Deneyim şartı aranmıyor! İŞKUR az önce duyurdu: Eylül ayında dolgun maaş garantisiyle 100 binden fazla personel alımı yapılacak

İş arayan yüz binlere güzel haber. İŞKUR az önce açıkladı. Eylül ayında deneyim ve KPPS şartı olmadan personel alımı yapılacak. Alım yapılacak personel sayısı 100 binden fazla olacak.

Türkiye’de iş arayan yüzbinlerce kişiye Umut olan İŞKUR Az önce yeni bir duyuru yayınladı. İŞKUR Eylül ayı personel alımına ilişkin yaptığı son dakika açıklamasında yüzbinlerce kişinin işe alınacağını bildirdi. Eylül ayında İŞKUR aracılığı ile büyük personel alımı yapılacak. Üstelik İŞKUR Eylül ayı personel alımı için deneyim şartı aranmıyor. KPSS şartı olmadan kadın erkek binlerce kişi başvuru yapabilecek. İŞKUR internet sitesi üzerinden Online olarak başvuru işlemleri gerçekleştirilecek. Peki, İŞKUR personel alımı şartları nelerdir? İŞKUR personel alımı başvuruları nasıl ve ne zaman yapılacak?

İŞKUR Eylül ayı personel alımı ilanları yayınlandı. İŞKUR tarafından yapılan son dakika açıklaması ile birlikte yüzbinlerce personel alımı yapılacağı duyuruldu. İş arayan milyonlarca kişi için bu açıklamada adeta bir umut ışığı oldu. Üstelik deneyim şartı da aranmıyor. İŞKUR açık iş ilanları içerisinde bazı ilanlarda KPSS sınav şartı bulunurken bazı ilanlar da ise KPSS puan şartı istenmiyor. İş arayanlar için İŞKUR tarafından belirlenen açık iş ilanlarını derledik. İŞKUR personel alımı başvuru şartları neler? Kimler İŞKUR personel alımı başvurusu yapabilir.

İŞKUR 110 BİN PERSONEL ALIMI İLANI YAYINLADI

Devletin en önemli kurumlarından biri olan İŞKUR, iş arayan binlerce kişiyi iş sahibi yapıyor. Eylül ayı İŞKUR personel alımı ilanları bugün itibariyle yayınladı. Çeşitli işlerde görevlendirilmek üzere 110 bin personel alımı yapılacak. Eylül ayı İŞKUR açık iş ilanları şu şekilde;

Satış Danışmanı / Uzmanı 3682

Temizlik Görevlisi 3465

Garson (Servis Elemanı) 2340

Makineci (Dikiş)  2067

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı  1880

Ön Muhasebeci   1749

Ambar/Depo Görevlisi 1402

Şoför-Yük Taşıma 1385

Konfeksiyon İşçisi 1279

Paketleme İşçisi 1251

Kasiyer 1142

Özel Güvenlik Görevlisi (Silahsız) 1104

Bulaşıkçı (Stevard)          1102

Beden İşçisi (Genel)       24547

İŞKUR İŞ İLANLARI BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR personel alımı ilanları Genel ve özel şartlar doğrultusunda yayınlanıyor. Yani başvuru yapacak kişilerin hem İŞKUR tarafından istenen genel Şartları yerine getirmesi gerekiyor hem de başvuru yaptığı ilanda aranan özel şartlara uygun olması gerekiyor. İŞKUR açık iş ilanları genel başvuru şartları şu şekilde;

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

Başa dön tuşu