GÜNDEM

Devlet dar gelirli ailelere 1,250 TL maaş bağlıyor, hem de 12 ay boyunca! Hemen başvur, maaşın hesabına aktarılsın!

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere devletin yeni müjdesi duyuruldu. Tam 12 ay boyunca 1250 TL maaş bağlanacak. Karşılıksız geri ödemesiz yardım için hemen başvuru yapın.

Devlet dar gelirli ailelere 1,250 TL maaş bağlıyor, hem de 12 ay boyunca! Hemen başvur, maaşın hesabına aktarılsın! Aile Bakanlığı’nın Aile Destek Paketi kapsamında milyonlarca dar gelirli aileye 1,250 lira ödeme sağlayacak. e-Devlet üzerinden alınan başvurular her geçen gün sayısını artıyor. Devlet dar gelirli vatandaşların elinden tutmaya devam ediyor. İşte Aile Destek Paketi hakkında bilgiler ve başvuru hakkında her şey…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında başlatılan Aile Destek paketi vatandaşlar tarafından oldukça ilgi gördü. Bakanlık tarafından geçinmekte zorlanan dar gelirli ailelere 12 ay boyunca 1,250 lira destek ödemesi gerçekleştirilecek. Yardıma muhtaç kişiler, dar gelirliler, geçinmekte güçlük çekenler, asgari ücretliler ve emekliler yardım için başvuru yapabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Düşük gelirli aileler yardım ödemeleri için başvuru yaptığında bu durumu kanıtlamaları gerekmektedir. Aile içerisinde yaşayan kişi başına düşen rakamın açlık sınırının altında kalması durumunda tüm vatandaşlar destek ödemelerinden faydalanabilecekler. Geliri düşük olanların yanı sıra hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birini geçmeyen emekli ve asgari ücretliler de başvuru yapabilecek.

BAŞVURUYU NASIL YAPABİLİRİM?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleşecek olan destek ödemeleri için başvurular e-Devlet sistemi üzerinden alınmaktadır. E-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın, ardından başvuru işlemlerini gerçekleştirin. e-Devlet şifresi bulunmayan vatandaşlar, PTT’ye şubelerine giderek belirli bir ücret karşılığında e-Devlet şifresini alabilirler. Başvuru işlemlerin gerçekleşebilmesi için kişilerden istenen bilgi ve belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde gerekli mercilere iletilmesi gerekmektedir. Eksik belgesi bulunan ve konu ile alakalı yanlış belge teslim eden kişilerin başvurusu geçersiz sayılacaktır.

KASIM AYI ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

Türkiye Aile Destek programı kapsamında yardımlardan faydalananlar için güzel haber de geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada Türkiye Aile Destek paketi yardımı kasım ayı ödemeleri için tarih verdi. Kasım ayı ödemeleri 15 Kasım tarihinden itibaren hesaplara yatmaya başlayacak. Daha önce başvurusunu yapanlar doğrudan otomatik olarak ödemeden faydalanacak. Hala başvuru yapmayanlar için e-devlet üzerinden başvurular açık. Kasım ayının 10’una kadar başvurusunu tamamlayanlar 15 Kasım’da ödeme almaya başlayabilecek. O nedenle Aile Destek programından faydalanmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor.

Başa dön tuşu