GÜNDEM

Devlet düğmeye bastı! Nakit ihtiyacı olana faizsiz 6 ay geri ödemesiz binlerce lira verilecek

Devletten nakit ihtiyacı olanlara faizsiz nakit para müjdesi geldi. Üstelik 6 ay geri ödeme yok. Başvuru yapan binlerce lira ödeme alacak.

Devlet, zor durumda olan işletmeleri korumak için düğmeye bastı. Başvuru yapan işletmelere 6 ay geri ödemesi faizsiz kredi desteği verilecek. 5 milyon TL bütçenin ayrıldığı proje kapsamında dijital dönüşüme yatırım yapan işletmelere destek sağlanacak. Faizsiz kredi programından faydalanmak isteyenler başvuru işlemlerini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kalkınma ajansları aracılığı ile yapabilecek. Ayrıca faizsiz kredi kampanyası için e-devlet’ten de başvurular açılacak. Devletten faizsiz kredi kampanyasına başvurularda son tarih belli oldu.

Devlet, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kalkınma ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan yeni kampanya kapsamında işletmelere faizsiz kredi desteği vermeye hazırlanıyor. Faizsiz kredi kampanyasında aynı zamanda 6 ayda geri ödemesiz dönem bulunuyor. İstanbul’da bulunan işletmeler dijital dönüşümlerini Bu proje ile birlikte gerçekleştirebilecek. Dijital dönüşümü İstanbul faizsiz kredi desteği programı hakkında detaylar ortaya çıktı ve son başvuru tarihi de belli oldu.

TOPLAM 200 MİLYON TL BÜTÇE AYRILDI

İstanbul’da bulunan ve Dijital dönüşüme yatırım yapmak isteyen işletmelere kullandırılacak olan faizsiz kredi desteği ayrıntıları belli oldu. Projenin toplam bütçesinin 200 milyon TL olduğu öğrenildi. Programa başvuru yapan işletmeler durumlarına göre 2 milyon TL ile 5 milyon TL arasında faizsiz kredi kullanabilecek. 24 ay vadeli olarak verilecek olan kredi aynı zamanda 6 ay geri ödemesiz olarak kullandırılacak. Yani işletmeler aldıkları faizsiz kredi ödemesini 6 ay sonra yapmaya başlayabilecek. Böylece vade sayısı da 30 aya yükselmiş olacak.

DİJİTAL DÖNÜŞÜME YATIRIM YAPAN İŞLETMELER FAYDALANACAK

Söz konusu faizsiz kredi desteği programında, dijital dönüşüm çalışmaları yapmaya yatırım ayırmak isteyen işletmeler krediden faydalanabilecek. İşletmeye özel olarak hazırlanmış yol haritasına göre kredi verilecek. İşletmeler program kapsamında dijital ve ileri tüm teknolojileri kullanarak kapasitelerini artırma şansına sahip olacak ve katma değerli ürünlerle rekabet güçleri yükselecek.

SON BAŞVURU TARİHİ AÇIKLANDI

Devletin işletmeler için sağladığı 6 ay geri ödemesiz faizsiz kredi desteği için son başvuru tarihi de belli oldu. Dijital dönüşüm İstanbul faizsiz kredi desteği programından faydalanmak isteyen işletmeler başvurularını 13 Ocak 2023 tarihine kadar yapabilecek. Dijital dönüşüm teknolojilerine yönelik yatırım yapmak isteyen şirketler bu kredi ile birlikte desteklenmiş olacak.

Başa dön tuşu