GÜNDEM

Devlet ihtiyaç sahiplerine karşılıksız 2 bin 88 TL yardım veriyor! e-Devlet’ten hane bazlı başvurular açıldı, TC kimlik numarasına göre yapılıyor

Devlet, maddi yardım veriyor. TC kimlik no üzerinden hane bazlı başvurular yapılıyor. E-devlet üzerinden başvurular açıldı. Hemen vakit kaybetmeden başvuru yapın, 2 bin 88 TL ödenecek.

Ekonomik kriz ve hayat pahalılığı nedeniyle vatandaşların acil nakit ihtiyacı artarken devletten de son dönemlerde birçok yardım verilmeye başlandı. Maddi durumu yerinde olmayan ve dar gelirli olan aileler için devlet her ay farklı ödemelerle destek olmaya devam ediyor. Geçinmekte güçlük çeken vatandaşlar için devletten yeni bir yardım duyurusu daha geldi. Yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara karşılıksız 2 bin 88 TL ödeme yapılacak. Başvuru işlemleri e Devlet üzerinden başladı ancak bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Peki devletten karşılıksız yardım almak için istenen şartlar neler? Destek paketi kimler için geçerli?

Enflasyon rakamları ve ekonomik kriz nedeniyle hayat pahalılığı her geçen gün artıyor. Getirmekte güçlük çeken vatandaşlar için devletten sosyal yardım ödemeleri veriliyor. Her gün yeni bir destek programı açıklanırken yardıma muhtaç vatandaşların derdine derman olacak bir duyuru daha geldi. Vatandaşlar için devlet desteği başlıyor. Gerekli şartları yerine getiren ve başvuru yapan vatandaşlara devletten karşılıksız 2 bin 88 TL yardım verilecek. Başvurular e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Yardım ödemesi kişi başına değil hane başına yapılacak. Yardıma muhtaç vatandaşlara devletin verdiği sosyal yardım ödemeleri ile ilgili merak edilenler haberimizde…

VGM’DEN YARDIMA MUHTAÇ KİŞİLERE DESTEK

Devletin bir kurumu olan Vakıflar Genel Müdürlüğü bugün bir açıklama yaparak yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara sosyal yardım verileceğini bildirdi. Muhtaç aylığı olarak bilinen Bu yardımlar için başvurular e-devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Herhangi bir sebeple hayatını devam ettirmekte güçlük çeken vatandaşlar gerekli kriterlere uygun olmaları durumunda başvuru yaparak devletin sağladığı karşılıksız yardım fırsatından faydalanacak. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre vatandaşlara muhtaç aylığı olarak verilecek olan ödeme miktarının 2088 TL olduğu bildirildi.

HEM NAKDİ YARDIM HEM DE GIDA YARDIMI YAPILIYOR

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara muhtaç aylığı ödemelerinin yanı sıra gıda yardımı, yakacak yardımı ve eğitim yardımı gibi yardımlarda veriliyor. Birçok farklı kalemde destek ödemesi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Eğer Vakıflar Genel Müdürlüğünün istediği başvuru şartlarını yerine getiriyorsunuz hemen e-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Peki, başvuru şartları neler?

MUHTAÇ AYLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelere ödenen muhtaç aylığı bir diğer adı ile fakir aile olarak biliniyor. Vakıflar Genel Müdürlüğünün sağladığı muhtaç aylığından faydalanmak için hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması şartı aranıyor. Bu şartı taşıyan vatandaşlar gerekli evrakları tamamladıktan sonra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına ya da e-devlet üzerinden doğrudan Vakıflar Genel Müdürlüğüne başvuru yapabiliyor. Başvurusu onaylanan vatandaşlara her ay düzenli olarak 2088 TL nakdi yardım veriliyor.

Başa dön tuşu