SPOR

Dinamo Kiev Fenerbahçe maçına hakem Ivan Bebek atandı

Temsilcimiz Fenerbahçe’nin Perşembe günü deplasmanda Dinamo Kiev ile oynayacağı maçın 4. hakemi Ivan Bebek oldu. Liderlik için mücadele edecek olan temsilcimizin maçını yönetecek hakemler belli olurken maça atanan 4. hakem ise tartışma yarattı. UEFA’nın Dinamo Kiev-Fenerbahçe maçının 4. hakemi olarak Ivan Bebek’i ataması Fenerbahçeli taraftarlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Daha önce Fenerbahçe’ye yönelik kararlarıyla tepki çeken Ivan Bebek, Perşembe günü oynanacak Dinamo Kiev-Fenerbahçe maçının 4. hakemi olarak atandı. Temsilcimiz Fenerbahçe, B Grubu’ndan lider olarak çıkmak için deplasmanda zorlu bir mücadele verecek. Gözler kritik maça çevrilirken UEFA’nın bu kritik maç için atadığı hakemler sarı lacivertli taraftarların tepkisini çekti.

DİNAMO KİEV-FENERBAHÇE MAÇININ HAKEMLERİ

UEFA Avrupa Ligi B Grubu’nda 3 Kasım 2022 Perşembe günü Dinamo Kiev-Fenerbahçe karşılaşması ekrana gelecek. Heyecanla beklenen karşılaşmayı Hırvatistan Futbol Federasyonu’ndan Duje Strukan yönetecek. Yardımcı hakemler ise Alen Jaksic ve Bojan Zobenica olarak belirlendi. Maçın 4. hakemi ise Ivan Bebek olacak.

IVAN BEBEK-FENERBAHÇE OLAYI

2015-2016 sezonu UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’nin Braga deplasmanında maça hakem Ivan Bebek’in kararları damga vurmuştu. Hakem Ivan Bebek, Mehmet Topal, Volkan Şen ve Alper Potuk’a kırmızı kart göstermişti. Ayrıca Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira’yı da oyundan ihraç etmişti. Fenerbahçe, Braga maçını 4-1 kaybetmiş ve UEFA Avrupa Ligi’ne veda etmişti. Olaylı maçın ardından sarı lacivertli kulübün maçın hakemi Ivan Bebek’ten şikayetçi olduğu ve şikayetin UEFA tarafından kabul edildiği açıklanmıştı.

SKANDAL KARARLARI UNUTULMADI

Yıllar geçse de Ivan Bebek’in Fenerbahçe ile Braga karşılaşmasında Fenerbahçe’ye yönelik verdiği skandal kararlar unutulmadı. Verdiği kararlarla tepkilerin odağı haline gelen Ivan Bebek,UEFA’nın kararıyla elit kategorisindeki yerini 2017 listesinde 1. kategoriye düşürdü. Ayrıca büüyk maçlardan mahrum bırakıldı ve zorluk derecesi az olan maçları yönetti.

Başa dön tuşu