GENEL

Doğalgaz desteği e-Devlet başvuru ekranı! Doğalgaz desteği başvuru şartları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda doğalgaz desteğine de yer verdi. Geride bıraktığımız yıl olduğu gibi bu yıl da sürecek olan doğalgaz tüketim desteği ile ilgili merak edilenler merakla araştırılmaya devam ediliyor. Kabine toplantısında doğalgaz desteği ile ilgili detayları paylaşan Erdoğan, doğalgaz yardımı için başvuru sürecinin başladığının bilgisini de verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda doğalgaz desteğine de yer verdi. Geride bıraktığımız yıl olduğu gibi bu yıl da sürecek olan doğalgaz tüketim desteği ile ilgili merak edilenler merakla araştırılmaya devam ediliyor. Kabine toplantısında doğalgaz desteği ile ilgili detayları paylaşan Erdoğan, doğalgaz yardımı için başvuru sürecinin başladığının bilgisini de verdi. Doğalgaz desteği için ihtiyaç sahibi kişiler başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilirler. Peki, doğalgaz desteği ne kadar 2022? Doğalgaz desteği başvurusu nasıl yapılır? Doğalgaz desteği başvuru şartları neler? İşte doğalgaz desteği başvurusu ile ilgili tüm detaylar…

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada doğalgaz desteği başvurularının 5 Eylül 2022 tarihinden itibaren e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebileceğini duyurdu. İhtiyaç sahibi olan ve doğalgaz aboneliği bulunan tüm vatandaşlar doğalgaz desteğinden yararlanabilirler.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN DOĞALGAZ DESTEĞİ AÇIKLAMASI

Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda doğalgaz desteğine de yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kronik hastaların, yaşam destek cihazlarına bağlı kişilerin ailelerine doğalgaz desteğinin yüzde 5 fazlasıyla yapılacağını aktardı. Şartları tutmadığı için diğer yardımlardan faydalanamayan 831 bin vatandaşa Temmuz ayında 427 milyon destek sağlandığını hatırlatan Erdoğan, 1.6 milyon kişinin 1 milyar lirayı bulan Ağustos ayı ödemelerinin de 7 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirileceğini duyurdu.

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI

Doğalgaz desteği başvurusu yapmak isteyenler 5 Eylül 2022 tarihinden itibaren e-Devlet’e giriş yaparak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti sekmesine tıklayarak formlarını doldurup başvurularını yapabilirler.

Başa dön tuşu