GENEL

Doğu Ekspresi raydan çıktı: Ölü veya yaralı var mı?

Gece saatlerinde Yozgat’ın Yerköy ilçesi tren garından hareket eden Doğu Ekspresi hareketten kısa bir süre sonra Şefaatli ilçesine bağlı Caferli Köyü mevkiinde vagonunun raydan çıkması sonucunda yolda mahsur kaldı. 2. vagonu raydan çıktığı öğrenilen ve yolda mahsur kalan Doğu Ekspresi ile ilgili son durum merakla araştırılırken yolcuların bazılarının otobüsle bazılarının da trenle Kars2a götürüldüğü bilgisine yer verildi. Yozgat Valisi Ziya Polat’ın da Yerköy’e geldiği ve yetkililerden konuyla ilgili bilgi alarak yolcularla görüştüğü öğrenildi.
Vagonu raydan çıkan ve yolda mahsur kalan Doğu Ekspresi olayın ardından TCDD’ye ait olan başka bir lokomotif ile çekildi ve Yerköy Tren Garı’na getirildi. Olayda ölü veya yaralı olmadığı bilgisine ulaşılırken yolda mahsur kalan ve Yerköy Tren Garı’na getirilerek beklemeye başlayan yolcuların bazıları otobüs bazıları ise tren vasıtasıyla Kars’a götürüldü.

VAGONU RAYDAN ÇIKTI

Gece saat 00.00 sularında Yozgat Yerköy Tren Garı’ndan hareket eden Doğu Ekspresi, hareketten kısa bir süre sonra Şefaatli ilçesine bağlı olan Caferli Köyü mevkiinde vagonunun raydan çıkması sonucunda yolda mahsur kaldı. 2. vagonu raydan çıkan ve yolda mahsur kalan Doğu Ekspresi, TCDD’ye ait başka bir lokomotifle çekilerek hareket noktası olan Yerköy Tren Garı’na getirildi.

YOZGAT VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Yerköy Tren Garı’nda beklemeye başlayan yolculardan bazıları otobüslerle bazıları ise trenlerle Kars’a götürülürken Yozgat Valisi Ziya Polat’ta bölgeye gelerek yetkililerden detaylı bilgi aldı ve yolcularla birebir görüştü. Vali Polat, Doğu Ekspresi yolcularının tüm ihtiyaçlarının giderildiği bilgisine yer verdi.

ÖLÜ VEYA YARALI YOK

Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Polat, ‘Bu gece Ankara’dan Kars istikametine giden Doğu Ekspresimiz, Yerköy’e 20 kilometre ilerde 2. vagonun raydan çıkması nedeniyle bir kaza meydana geldi. Rabbime şükürler olsun herhangi bir can kaybımız yok. TCDD ekiplerimiz olay yerlerinde çalışmalarını devam ettiriyor. Biz trenimizi Yerköy istasyonumuza çektik. Yolun açılıp açılmayacağı ile ilgili bilgi gelecek. Yolu açtığımız takdirde normal seyrimiz devam edecek. Aksi takdirde otobüslerimiz hazır, o da olmazsa tüm yurtlarımız hazır. Tüm yolcularımızı ağırlamaktan mutluluk duyarız. Devletimizin tüm imkanları vatandaşlarımızın yanında. Tekrar geçmiş olsun.’ ifadelerine yer verdi.

 

Başa dön tuşu