ÜNİVERSİTE

Dünyayı İyilik Kurtaracak Bir Çocuğun Hayatına Dokunmakla Başlayacak Her Şey!

Danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Nihat Yavuz’un, proje yürütücülüğünü ise ÇÜ eğitim Fakültesi Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı Almanca Öğretmenliği Programı öğrencilerinden Deniz Çimen, Suzan Işık, Sevda Ölmez ve Büşra Ağır’ın yaptığı “Dünyayı İyilik Kurtaracak Bir Çocuğun Hayatına Dokunmakla Başlayacak Her Şey!” projesi Alihocalı Köyü Alihocalı İlkokulu öğrencilerinin yüzünü güldürdü. Öğrencilerin Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında yaptıkları proje ile öğretmen adayları ilkokul öğrencileri ile buluştu.

 

Projenin Amacı Çocukların Temel İhtiyaçlarına Destek Sunmak

Proje hakkında bilgi veren Çukurova Üniversitesi öğrencileri, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak adına bu projeyi başlattıklarını ifade ederek, amaçlarının çocukların temel ihtiyaçlarına destek sunmak olduğunu söyledi. Proje yürütücüsü öğrenciler hedeflerini ise, “Onların öğretim ortamının iyileştirilmesi, çocuğun kişisel nitelikler olarak özsaygı, öz güven, toplumsallık, sabır, hoşgörü, sevgi, saygı, barış, yardımseverlik, doğruluk, dürüstlük, adalet, yeniliğe açıklık, kültürel değerleri koruma ve geliştirmeye açık olumlu değerler kazandırmak” olarak sıraladı.

 

Gitar Eşliğinde Gönüllerince Eğlendiler…

Proje Adana’nın Yüreğir İlçesi Alihocalı Köyü Alihocalı ilkokulu’nda yürütülüyor. Minik öğrencilerle Çukurova Üniversiteli öğrenciler bir araya geldi. Çukurova Üniversitesi öğrencilerinden Hüseyin Turhan ve Sidar Bayram ziyarette akustik gitar çalarken minik öğrenciler de onlara şarkılar ve oyunlarla eşlik etti.

 

Minik öğrencilere hediye ettikleri basketbol futbol ve voleybol toplarıyla gruplar halinde oyunlarda oynayan öğretmen adayları, öğrenciyi tanıma-oryantasyon çalışmaları, veli ziyaretleri, öğrencilere yönelik seminer ve girişimcilik becerisi kazandırmak gibi etkinliklerle projelerinin devam edeceğini söylediler.

Başa dön tuşu